بلاگ

ثبت شرکت در یزد

یکی از مرکزی ترین نقاط ایران استان یزد می باشد. پاک و مقدس بودن در منابع تاریخی تعبیری از بزد است. یزد در تابستان و بهار آب و هوای گرم و خشکی دارد و در پاییز و زمستان هوای یزد سرد و دارای کمی رطوبت است. معادن و صنایع در یزد نشان دهنده اقتصاد این سرزمین است و تاسیس شرکت های گوناگون در یزد به دلیل همین موارد است. از مهمترین ذخایر معدنی استان یزد سنگ آهن، سرب و فسفات است واحدهای صنعتی تولید کاشی و سرامیک و کارخانه نساجی در نواحی مختلف یزد فعال می باشند. بسیاری از تاجران و بازرگانان یزد را برای ثبت شرکت خود انتخاب می نمایند.

سفال میبد جزو مشهورترین صنایع دستی در ایران است. زیلوبافی این شهرستان نیز در فهرست میراث جهانی جای گرفته است. کنجد و محصولات جانبی آن مثل ارده نیز در اردکان با بالاترین کیفیت تولید می‌شود. باغ‌های زیبای مهریز نیز هر ساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به این منطقه می‌کشاند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان یزد در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در یزد با دیگر شهرها برابر است. اشاره به سرو کهن‌سال ابرکوه نیز خالی از لطف نیست که عمر آن را بیش از چهار هزار و پانصد سال تخمین می‌زنند.

ثبت شرکت در یزد

شهر یزد مرکز استان و قلب اقتصادی و فرهنگی آن است. معماری سنتی این شهر از ویژگی‌های شاخص آن است. بادگیرهای یزد جزو سمبل‌های معماری ایرانی هستند. البته دیدنی‌های تاریخی و فرهنگی این شهر بسیار فراوان هستند. باغ دولت‌آباد، میدان امیرچقماق، مسجد جامع، بازار خان و آتشکده زرتشتیان از این جمله‌اند. ثبت شرکت در یزد با موضوع توریسم رشد چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است. ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید تا با قوانین ثبت شرکت در یزد و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در یزد آشنا شویم:

قوانین ثبت شرکت در یزد

مرجع رسمی ثبت شرکت ها در یزد اداره ثیت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشند. تمامی مراحل ثبت و تشکیل شرکت زیر نظر این اداره صورت می گیرد. این اداره زیر نظر قوه قضاییه فعالیت دارد و وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک است. اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در یزد دارید باید شرکتی که قصد تاسیس و ثبت آن را دارید در راستای فعالیت های خودتان ایجاد گردد تا برای قانون نیز به رسمیت شناخته شود.به طور کلی قوانین ثبت شرکت در یزد با قوانین ثبت شرکت ها در سایر نقاط ایران تفاوت چندانی ندارد و یکسان می باشد.

انواع شرکت تجاری در یزد

به طور کلی در قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری وجود دارد: شرکت سهامی اعم از خاص و عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف. اینکه چه نوع شرکتی انتخاب نمایید به زمینه کاری شما و برنامه کاری آینده تان بستگی دارد شما می توانید هر شرکتی را در هر شهری که دوست دارید تاسیس و ثبت نمایید. بیشترین شرکت های ثبت شده در یزد شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص هستند به همین دلیل ما در این مقاله بیشتر به تفسیر این دو نوع شرکت ثبت شده در یزد می پردازیم:

مدارک ثبت شرکت در یزد

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در یزد را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در یزد بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در یزد

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران
۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران
۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.
۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.
۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان
۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان یزد)
۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد:

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان یزد
۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی
۳. دو جلد از اساسنامه شرکت
۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره
۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت
۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی
۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

مراحل تاسیس شرکت در یزد:

مسیر ثبت شرکت در یزد کاری پیچیده و تخصصی می باشد که برای انجام آن بایستی با افراد حرفه ای در این مسیر مشورت نمود با موسسه ثبتی صداقت بدون هیچ نگرانی می توانید ثبت شرکت خود را در یزد به سرانجام برسانید. بهترین راه برای ثبت شرکت در یزد دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام گذاری شرکت، تعیین موضوع فعالیتی شرکت، تکمیل مدارک و پرداحت هزینه ها و ارسال اصولی مدارک درون پاکت مخصوص پستی روال انجام کار در ثبت شرکت در یزد است. تنظیم کردن اساسنامه و شرکت نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت مدیره معمولا از سخت ترین بخش مرحله کار است.
ثبت نهایی شرکت در یزد با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

برای اینکه ثبت شرکت در یزد را بدون دغدغه و جدا از هرگونه اشتباهی به سرانجام برسانید با مشاوران ما در موسسه ثبتی صداقت تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند و تا انتهای مسیر با شما همراه باشند.

منبع صداقت ثبت کپی برداری فقط با ذکر منبع.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.