ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان
بلاگ

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

اقدام برای ثبت شرکت سهامی خاص در هر شهر ممکن است در ابتدا کاری بسیار ساده به تظر برسد اما این کار هم مانند هر کار دیگری شرایط خاص خود را دارد که باید توسط متخصصان مربوط به آن انجام گیرد چرا که در صورت عدم آگاهی و دقت ثبت شرکت سهامی خاص مورد نظر به تعویق می افتد و متعاقبا دچار مشکلاتی نیز می گردد.
استان اصفهان به واسطه ی قرار گرفتن در مرکز ایران به شاهراه تجارت کشور تبدیل شده است.از جهاتی دیگر صنایع دستی این استان که به عنوان بزرگترین تولید کننده صنایع دستی ایران می باشد چهره ای جهانی به این استان بخشیده است. همین مسئله زمینه ساز بوجود آمدن تعداد بالایی شرکت در این استان گردیده است.در ادامه این مقاله با مراحل کلی ثبت شرکت سهامی خاص آشنا می شویم.

قوانین شرکت سهامی خاص:

یکی از شرکت هایی که ثبت آنها در اصفهان بسیار متقاضی دارد ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان است در این جا درباره مهمترین قوانین ثبت این شرکتها در اصفهان بیان می شود تا شما عزیزان با این قوانین آشنا شوید:
در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت توسط موسسین تامین می گردد. این سرمایه به قطعات سهام تقسیم می شود. مسئولیت هر یک از شرکا در شرکت سهامی خاص به اندازه تعداد سهمش در شرکت محدود می شود. برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان توجه به این نکات حائز اهمیت می باشد:
• منطقه اصلی شرکت همان نقطه ای است که شرکت در آن قرار دارد و در آنجا به فعالیت می پردازد که با توجه به این ادرس حوزه مورد نظر مالیاتی مشخص می گردد.
• از آنجا که شرکت سهامی خاص بی نام، ممتاز و یا بانام می باشد برای اینکه هر شریک در ردیف سهامداران قرار گیرد بایستی حداقل دارای یک سهم باشند.
• در شرکت سهامی خاص تعداد شرکا بایستی حداقل سه نفر که سهامدار هستند و دونفر که بازرس هستند باشد.
• در شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه موجود یک میلیون ریال است.
• از آنجا که هر شرکت سهامی خاص می تواند دارای شعبه ای باشد در هنگام ثبت شرکت با اعلام آن شعبه می توان در هزینه های ثبتی شرکت صرفه جویی به عمل اورد.
• مدت شرکت می‌تواند محدود یا نامحدود باشد. اما مدت سمت مدیران هیئت مدیره دو سال و بازرسین یک سال می باشد. پس از انقضای این مدت باید تمدید و یا تعویض شوند.

برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان نیاز به مدارکی می باشد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

 1. ارائه رونوشت برابر اصل مدارک شناسایی سهامداران و مدیران.
 2. ارائه دو رونوشت از اظهارنامه شرکت سهامی خاص.
 3. ارائه اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ( در شرکت های سهامی خاص حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حسابی بنام شرکت نزد بانک واریز گردد.)
 4. ارائه دو رونوشت صورتجلسه هیئت مدیره.
 5. ارائه دو رونوشت اساسنامه شرکت
 6. اخذ و ارائه مجوز فعالیت در صورت نیاز.
 7. ارائه دو رونوشت صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.


مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

 •  ثبت شرکت توسط متقاضی
 •  تنظیم موضوع فعالیت.
 •  انتخاب نوع قالب ثبتی بر اساس فعالیت شرکت.
 •  تکمیل مدارک لازم.
 •  ثبت اطلاعات شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها اصفهان.
 •  ارسال مدارک برای کارشناسان اداره ثبت.
 •  دریافت اوراق شرکت.

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان:

با ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان تمامی قرار دادهایی که در میان شرکای آن شرکت بسته می شود به شکلی قانونی و رسمی می باشد و این امکان برای هیچ یک از شرکا وجود ندارد که مانند اسناد غیر رسمی از وجود اساسنامه و شرکتنامه و تصمیم های دیگری که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند و یا به اشکالات و ایراداتی که امکان دارد درباره اسناد غیر رسمی وارد شود استناد کنند.
– در صورت ایجاد ورشکستگی و یا انحلال در شرکتی با ثبت شدن شرکت می توان با مقررات و قوانین خاصی شرایط و اوضاع مالی شرکت را سر و سامان بخشید.
نتیجه گیری:
برای اینکه ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان صورت پذیرد نیاز است که تمامی مراحل بیان شده در این مقاله به شکلی صحیح و قانونی شکل گیرد که برا محقق شدن این مهم نیاز به متخصصین ماهر و حرفه ای می باشد پس ثبت شرکت مورد نظر خود را به کارشناسان کاربلد ما بسپارید تا با خیالی آسوده نتیجه ای مطلوب دریافت نمایید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *