ثبت-برند

برای اطلاع از شرایط جشنواره کلیک کنید👆🏻

شما برای معرفی کسب و کار و یا محصولات خود نیاز به یک لوگو و برند و یا به عبارتی علامت و نام تجاری دارید که از این طریق خدمات خود را تبلیغ کرده و گسترش دهید.

اما آیا تفاوت کلیدی بین برند و لوگو را می دانید ؟

لوگو به شکل و علامتی که قصد دارید برای معرفی کالا و یا خدمات خود بکار ببرید، گفته می شود درحالیکه برند به نام و عنوان آن محصول بر میگردد. برای مثال اگر برند اپل را در نظر بگیرید، اپل برند و سیب آن، لوگو می باشد.
درواقع، طبق ماده 30 قانون علامت‌، علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد و نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد.
شما با ثبت نام و علامت تجاری خود ، آن را منحصرا بنام خود می کنید و اجازه استفاده را از غیر می گیرید.
پس از ثبت برند، بمدت 10 سال انحصار آن را در دست دارید و پس از آن با تمدید ده ساله بعد، دوباره می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکاتی که برای ثبت برند باید به آنها توجه داشت!

برای ثبت نام تجاری مورد نظر خود باید به موارد زیر توجه داشته باشید :

1- نباید مخالف موازین اسلامی و قوانین کشور باشد.
2- یک اسم عام به تنهایی ثبت نمی شود لذا برای انتخاب آن باید از اسامی خاص دیگری در کنارش استفاده کنید.
3- اسامی چند بخشی از شانس بیشتری برای ثبت برخورداند.
4- درصد زیادی از اسامی جدید و مبتکرانه به ثبت می رسند.

** توجه داشته باشید که برای ثبت نام و علامت تجاری لاتین، داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.
** برای ثبت نام و علامت تجاری فارسی خود ، داشتن جواز کسب و یا پروانه بهره برداری در همان زمینه، لازم می باشد.

مراحل ثبت برند

مدارک لازم جهت ثبت نام و علامت تجاری :

اشخاص حقیقی:

1- تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی
2- پر نمودن فرمی که موسسه ما در اختیار شما قرار می دهد.

اشخاص حقوقی:

1- روزنامه آخرین تغییرات هیئت مدیره
2- شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
3- پر نمودن فرمی که موسسه ما در اختیار شما قرار می دهد.

همین حالا از طریق شماره تلفن 02188889346 که مجهز به اکانت واتس اَپ هم هست با مشاورین ما تماس بگیرید و بصورت رایگان راجب ثبت برند خود اطلاعات بگیرید!


بیشتر بخوانید:

همه چیز درمورد ثبت برند

برند معرفی کننده یک مجموعه با همه ابعاد آن می باشد ، علامت تجاری یا همان برند معرفی کننده کالاها ، خدمات و اهداف شرکت شما است و آن را در ذهن بیننده ، مشتری و مصرف کنندگان به تصویر می کشد . اولین قدم در هر تجارتی ، اعتماد سازی است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد سرعت می‌بخشد ، اولین قدم نیز در برند سازی ، ثبت برند می باشد که در این زمان ثبت آرمانی با وکلای ثبتی حرفه ای و کار آزموده شما را در این راه یاری می کند .


تمدید برند تجاری

با زیاد شدن رقابت ها در بازار کنونی ، مردم به دنبال جذب مشتری های بیشتری می باشند . از سوی دیگر صاحبان کسب و کارها به دنبال این می باشند که بتوانند مشتریانی را جذب کسب و کار خود نمایند و ماندگار باشند و روابطشان ماندگار بماند . به همین دلیل یکی از نکات در این موضوع ، ایجاد وجه تمایز با سایر افراد می باشد.


طرح دعاوی برند

بعد از ثبت برند ، حق انحصاری استفاده از برند مربوطه ، متعلق به مالک آن خواهد بود . اگر که حق موردنظر مورد تجاوز قرار بگیرد ، مالک و صاحب برند خواهد توانست برای جلوگیری از این امر و احقاق حق خود ، به دادگاه مراجعه کند . این امر تابع قوانین و مقرراتی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :


سیستم ثبت مادرید چیست و کدام کشورها عضو آن هستند

توافقنامه مادرید به این صورت است که شرط ثبت برند مثل ثبت شرکت پزشکی به صورت بین المللی در مرحله اول ثبت در کشور مبدا می باشد. جهت عضویت در این سیستم اشخاص باید یک اظهارنامه بین المللی را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم کرده و کشورهای مد نظر خود را بین 85 کشوری که عضو مادرید هستند انتخاب و فعالیت خود را در آن کشورها شروع کند تا مورد حمایت های لازم قرار گیرد.

این مقاله چطور بود؟
[: 3 میانگین: 5]