ثبت شرکت فرهنگی ورزشی
بلاگ

ثبت شرکت فرهنگی ورزشی

در صورتی که آشنایی کافی با مباحث حقوقی داشته باشید می دانید که ثبت شرکت فرهنگی ورزشی می تواند مزایای متعددی را برای شما به همراه داشته باشد.
با توجه به اهمیت این موضوع ما در این متن قصد داریم تا نگاهی به فرایند ثبت این شرکت ها بنماییم. همچنین سعی خواهیم کرد به مزایای ثبت شرکت های فرهنگی و ورزشی اشاره ای نموده و قالب های متداول ثبت این شرکت ها را معرفی کنیم.
شما می توانید در صورت نیاز به ثبت شرکت ورزشی خود با ما تماس بگیرید تا شما را در فرایند ثبت و تاسیس شرکت با ارائه مشاوره های لازم همراهی کنیم.

آیا برای فعالیت باشگاه ها نیاز به ثبت شرکت فرهنگی ورزشی می باشد؟

برای آگاهی بیشتر شما قبل از این که به بیان مزایای ثبت شرکت فرهنگی ورزشی بپردازیم به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا باشگاه های ورزشی ملزم به ثبت شرکت برای انجام فعالیت های خود هستند یا این که از نظر قانونی نیاز به ثبت آن ها نمی باشد؟
در پاسخ باید گفت که ثبت شرکت برای انجام فعالیت های ورزشی می تواند باعث اعتبار بسیار بیشتر این باشگاه ها شود.
برای همین اگر چه الزام قانونی برای ثبت شرکت به منظور انجام فعالیت های ورزشی وجود ندارد، اما در صورتی که قصد دارید به عنوان یک باشگاه ورزشی از مزایایی که در ادامه ذکر خواهد شد بهره مند شوید بهتر است که به فکر ثبت شرکت برای بهبود جایگاه باشگاه ورزشی خود در عرصه های داخلی و حتی بین المللی شوید.
پس می توان گفت که باشگاه های ورزشی می توانند بدون این که اقدام به ثبت شرکت کنند با کسب مجوزهای لازم از مراجع قانونی که مهم ترین آن ها وزارت ورزش و جوانان می باشد شروع به فعالیت در حوزه های ورزشی کنند. برای همین نیازی به داشتن شخصیت حقوقی برای شروع به فعالیت در حوزه های متنوع ورزشی نیست. با این وجود ثبت شرکت می توان پشتوانه ای برای فعالیت های شما بوده و امکان ارائه خدمات گسترده تر را برای باشگاه فراهم کند.

مزایای ثبت شرکت فرهنگی ورزشی

شرکت های ورزشی همان طور که خود شما به خوبی می دانید دارای انواع مختلفی هستند و امکان ارائه خدمات متنوعی را دارند.
این در حالی است که باشگاه های ورزشی که شخصیت حقوقی نداشته و در قالب شرکت ثبت نشده اند امکان ارائه خدمات گسترده فرهنگی ورزشی و توسعه فعالیت های خود را ندارند.
برای همین است که ثبت شرکت فرهنگی ورزشی می تواند محدودیت هایی که برای افراد حقیقی برای گسترش فعالیت های فرهنگی و ورزشی وجود دارد را مرتفع کند که این یکی از مزایای ثبت شرکت می باشد.
برای مثال شما با ثبت شرکت ورزشی خواهید توانست به راحتی ورزشکاران خود را برای حضور در رویدادهای ورزشی و مسابقات ملی و یا بین المللی معرفی کنید.
هم چنین می توانید برای شرکت خود شعب متعددی را داخل کشور دایر نمایید و حتی دامنه فعالیت های خود را به خارج از کشور گسترش دهید.
از سوی دیگر داشتن شرکت به شما کمک خواهد کرد تا در حوزه ورزش اعتماد بیشتری از سوی مردم و مشتریان (ورزشکاران و …) به شما بشود که این باعث کسب اعتبار برای شرکت خواهد بود.
می توانید به موارد ذکر شده در بالا امکان دریافت وام های دولتی را اضافه کنید که راه را برای ادامه فعالیت های شما در گستره ای وسیع تر هموار خواهد نمود.

ثبت شرکت فرهنگی ورزشی و تعامل با دنیا

شاید عده ای بر این باور باشند که به دلیل این که برای باشگاه های ورزشی نیاز به ثبت شرکت نمی باشد، لزومی برای ثبت شرکت نیست. اما از جمله مزایای ثبت شرکت ارائه خدمات ورزشی در مقیاس بین المللی می باشد که امکان تعامل با باشگاه های ورزشی در خارج از کشور را فراهم خواهد نمود.
برای همین به راحتی می توان متوجه شد که مزایای ثبت شرکت فرهنگی ورزشی برای ادامه فعالیت در رشته ها و مسابقات ورزشی می تواند دلیل موجهی برای اقدام به منظور ثبت این شرکت ها باشد.
در حال حاضر شرکت های فرهنگی ورزشی متعددی هستند که در داخل کشور در حال فعالیت می باشند که برای مثال می توان به شرکت ورزشی باشگاه استقلال و یا پیروزی اشاره نمود.
ما در ادامه نگاهی به نحوه ثبت این گونه شرکت ها خواهیم نمود تا شما را با فرایند اعطای شخصیت حقوقی به باشگاه های ورزشی بیشتر آشنا کنیم.

چگونه اقدام به ثبت شرکت فرهنگی ورزشی بنماییم؟

شرکت های ورزشی باید بنا به قانون و در قالب هایی که در قوانین مربوط به تاسیس شرکت مشخص شده است فرایند ثبت را طی کنند.
با توجه به این قوانین شما می توانید اقدام به ثبت شرکت فرهنگی ورزشی در قالب های شرکت های سهامی و یا غیر سهامی بنمایید. با این وجود به طور معمول این شرکت ها را در قالب شرکت های سهامی خاص و یا شرکت های با مسئولیت محدود ثبت می کنند.
در صورتی که موسسین شرکت جزو افراد سرشناس و به عنوان مثال اعضای تیم ملی و عضو تیم های ورزشی باشند، امکان ثبت شرکت در قالب تضامنی نیز وجود دارد.
این نوع شرکت به دلیل اعتبار و نفوذ اعضای تیم ملی و افراد سرشناس در حوزه ورزش (یا سایر صحنه های اجتماعی و ..)، می تواند قالب بسیار مناسبی باشد و با توجه به شرایط متفاوت شرکت های تضامنی مزیت بیشتری برای موسسین شرکت به همراه داشته باشد.
در موارد خاص و در صورت نیاز به ثبت یک شرکت با سرمایه بسیار بالا ممکن است که حتی متقاضیان قصد ثبت شرکت فرهنگی ورزشی در قالب شرکت سهامی عام داشته باشند تا بتوانند با تامین سرمایه از سوی مردم امکان گسترش فعالیت های شرکت یا باشگاه ورزشی را فراهم کنند.
با این وجود همان طور که در ابتدای این بخش گفته شد به دلیل این که ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود متداول ترین روش های ثبت این شرکت ها می باشند، شاید شما هم ترجیح دهید شرکت خود را در یکی از این قالب ها ثبت نمایید.

آیا برای ثبت شرکت فرهنگی ورزشی نیاز به اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان است؟

اگر چه در قوانین مرتبط با ثبت این شرکت ها به طور صریح اشاره ای به نیاز به کسب مجوز از وزارت ورزش و جوانان نشده است، اما در هر صورت در حال حاضر (و پس از ایجاد وزارت خانه مستقلی با نام وزارت ورزش و جوانان) باید مجوزهای مربوطه را از این وزارت خانه دریافت کنید تا موفق به انجام فعالیت های ورزشی شوید.
همچنین این نکته را هم بگوییم که موسسین این شرکت ها الزامی به داشتن تجربه ورزشی ندارند، با این وجود داشتن سوابق ورزشی باعث اعتبار بیشتر شرکت خواهد شد و به خصوص در صورتی که قالب شرکت از نوع تضامنی باشد (که در بالا به آن اشاره شد) داشتن سوابق درخشان ورزشی بسیار مفید است.
در مورد نیاز به دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط با ورزش نیز به همین صورت است و اگر موسسین دارای مدارک تحصیلی مرتبط باشند می تواند در اعتبار بیشتر شرکت تاثیر داشته باشد.
امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد.
شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در ارتباط با ثبت شرکت فرهنگی ورزشی و مدارک مورد نیاز برای آن با ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار داده و شما را در مسیر ثبت این شرکت ها یاری دهیم.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.