ثبت-شرکت-در-گرجستان
بلاگ

ثبت شرکت در گرجستان

به طور کلی ثبت شرکت در گرجستان یک فرایند آسان محسوب می شود، شما برای ثبت شرکتتان به طی کردن مراحل پیچیده زیادی احتیاج ندارید و از طریق خواندن پاراگراف های زیر در این مقاله در مورد ایجاد یک شرکت اطلاعات بسیار سودمندی کسب خواهید کرد.
ثبت شرکت در کشور گرجستان یا جورجیا امری است که به دلیل امکانات مختلف ایالت و دولت گرجستان به طی کردن مراحل سختی نیاز ندارد برعکس آنچه که در کشورهای خارجی اتفاق می افتد، بنابراین ما مراحل لازم برای شروع کار خود را در گرجستان برای شما شرح خواهیم داد :

• اولین گام:

کاری که برای راه اندازی و ثبت شرکت در گرجستان باید انجام دهید مراجعه به مجلس دادگستری و تهیه یک کپی از اساسنامه شرکت است.
این نسخه به دو قسمت تقسیم می شود: بخشی به زبان گرجی و بخشی به زبان انگلیسی.

• مرحله دوم:

شما باید داده های خود را در قرارداد تأسیس که قبلاً به زبانهای انگلیسی و گرجی ذکر شده است بنویسید (برای نوشتن قرارداد باید از یک متخصص کمک بگیرید) باید از اطلاعات آدرس شرکت را بنویسید، این بدان معنی است که می خواهید برای شرکت آدرس پیدا کنید و آدرس را می توانید به دو روش بدست آورید:

1. راه اول: یک دفتر اجاره کنید تا دفتر مرکزی شرکت باشد.
2. راه دوم: می توانید نشانی را از یک شهروند یا ساکن گرجستان خریداری کنید تا از آن به عنوان آدرس موقت شرکت خود استفاده کنید.

مزایای افتتاح شرکت در گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی:

مزایای افتتاح شرکت در گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی:

قبل از ثبت شرکت در گرجستان بهتر است کمی راجب این کشور اطلاعات کسب کنید و از مزایای ثبت شرکت در گرجستان به طور کامل آگاه گردید.گرجستان یکی از کشورهایی است که در منطقه قفقاز بین قاره های آسیا و اروپا واقع شده است و مساحت زمین آن 69700 کیلومتر مربع می باشد، بسیاری از مردم برای شروع زندگی جدید و بدست آوردن یک فرصت شغلی مناسب به گرجستان مهاجرت می کنند.
دولت گرجستان به طور فعال به دنبال توسعه فضای کسب و کار است، زیرا یکی از رقابتی ترین بازارهای منطقه خود را برای این امر در اختیار دارد.
فاکتورهای زیادی برای جذب سرمایه گذاران برای راه اندازی شرکت در گرجستان وجود دارد از جمله (کاهش ارزش مالیات، بازار آزاد و اقتصاد لیبرال گرجستان و ثبات فضای سیاسی و قانون جورجیا به دلیل تسهیل دولت در روند ثبت مالکیت، املاک شناخته شده حقوق و مالکیت دلیلی برای اقامت کامل در جورجیا یا همون گرجستان می باشد).

1) انگیزه ها و امکانات موجود در گرجستان:

گرجستان انگیزه های زیادی برای توسعه فضای کسب و کار به مردم و خصوصا خارجی ها ارائه می دهد و سه منطقه صنعتی در تفلیس ایجاد شده است تا نیازهای خاص بخش های تجاری را برآورده سازد. همچنین گرجستان یکی از مهمترین بازارهای رقابتی در منطقه خود را دارد.

2) ثبت شرکت در گرجستان دیگر فرآیند پیچیده ای نیست:

ثبت شرکت در گرجستان تفلیس روند پیچیده ای نیست، زیرا برای اکثر کشورهای دیگر شناخته شده می باشد، گرجستان دارای برخی از مکانهای بدون مالیاتاست و بسته به فعالیتهای شرکت از ارائه تسهیلات مالیاتی به سرمایه گذاران برخوردار است.

3) روند آسان:

جورجیا تفلیس برخلاف اکثر کشورهای جهان امکانات زیادی را برای تجارت در خاک خود برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است.

4)داشتن امکان اشتغال:

دانشجویان و جوانان مسلط به چندین زبان علاوه بر زبان گرجی از جدیدترین گروه هایی هستند که در گرجستان کار می کنند و این باعث صرفه جویی زیادی در سرمایه گذاری می شود، به ویژه اینکه حقوق ماهانه آنها در مقایسه با اکثر کشورهای جهان پایین است .

5) مالیات کم:

قانون مالیات گرجستان کار را برای سرمایه گذاران و شهروندان بومی در کشور آسان تر کرده است نرخ مالیات در گرجستان به این ترتیب می باشد: (مالیات بر درآمد – 20٪ ، مالیات شرکت – 15٪ ، مالیات بر ارزش افزوده – 18٪ ، مالیات مالیات غیر مستقیم – متغیر نرخ).

6) موقعیت جغرافیایی:

موقعیت گرجستان آن را به عنوان یک کشور استراتژیک بین کشورهای اروپا و آسیا مطرح ساخته است و این یکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاری و تأسیس و ثبت شرکت در گرجستان است که باعث ایجاد یک جنبش اقتصادی گسترده بین کشورهای همسایه می شود و این سرمایه گذاران را در برخورد با انواع مختلفی از مناطق که بازار به آنها نیاز دارد و به عنوان یک دالان تجاری و یک کشور حمل و نقل کالا بین شرق و غرب در نظر گرفته است تسهیل می سازد.

انواع مختلف ثبت شرکت در گرجستان:

انواع مختلف ثبت شرکت در گرجستان:

1- تأسیس یک شرکت با مسئولیت محدود:

(LLC) یا شرکت با مسئولیت محدود یک شخص حقوقی می باشد که حداکثر توسط 50 سرمایه گذار تاسیس شده است تا سرمایه گذاران خارجی و داخلی را با هم ادغام سازد و از بسیاری از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان بهره مند شود.
در صورت تأسیس شرکتی در گرجستان تفلیس با مسئولیت محدود، مسئولیت هر یک از اعضا با توجه به ارزش سهام آنها تعیین می شود و سهام این شرکت قابل انتقال یا ارث رسیدن است، اما در صورت داشتن تنها یک سهم، قابل فروش نیست.

2- ادغام شرکت توسط یک شخص حقوقی:

شما می توانید یک شرکت در گرجستان با یک شخص حقوقی تاسیس کنید .این فرم از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا مسئولیت سهامداران محدود به تعداد سهام آنها در این شرکت است و طبق مقررات داخلی آن اداره می شود.

هزینه های راه اندازی و ثبت شرکت در گرجستان:

در این قسمت قرار است شما را از هزینه های راه اندازی یک شرکت در گرجستان باخبر کنیم:
1- هزینه های ثبت نام:
هزینه ثبت نام استاندارد (طی یک روز تکمیل شده) 100 لاری گرجستان است که معادل 32 یورو می باشد.
2- هزینه دفتر مجازی:
اگر به فکر تاسیس شرکت خود در گرجستان هستید، موارد اساسی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید به عنوان مثال دفتر مجازی.
داشتن دفاتر مجازی هزینه آنها هر ماه 20 یورو است و ارزان ترین راه برای دریافت آدرس کسب و کار در گرجستان است.
3- حداقل سرمایه:
هنگام تأسیس شرکت در گرجستان حداقل سرمایه وجود ندارد.

مالیات در کشور گرجستان:

مالیات در کشور گرجستان:

مالیات همیشه یک موضوع مهم است و در هنگام تصمیم به راه اندازی مشاغل باید به آن توجه ویژه کنید، در گرجستان اگر بخواهید ثبت شرکت در جورجیا تفلیس را بدست آورید، قطعاً مالیاتی را باید متحمل بشوید.
در گرجستان، نرخ مالیات بر ارزش افزوده 18٪ است و 0٪ نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای صادرات، خدمات مجری تور، برق، فعالیت های حمل و نقل بین المللی یا انتقال طلا به بانک ملی گرجستان اعمال می شود.
• مالیات شرکت:
نرخ مالیات بر درآمد شرکت گرجستان 15٪ است. به عنوان یک قاعده کلی، دانستن اینکه گرجستان مالیات مصرفی اعمال نمی کند اما دسته خاصی از محصولات می توانند مشمول این مالیات گردنند و مهم است بدانید که شرکت باید برای اهداف مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان ثبت نام کند به شرط اینکه درآمد سالانه شرکت شما از حداقل 100000 لاری گرجستان بیشتر باشد.
• مالیات بر سود:
شما باید بدانید که سود سهام توزیع شده توسط شرکت نیز مشمول مالیات سود 5٪می باشد، صرف نظر از اینکه سود سهام به یک نهاد غیر مقیم یا یک شخص پرداخت می . در مورد سود تقسیم شده از یک شرکت گرجی به یک شرکت محلی دیگر بدون پایه مالیاتی فضای کسب و کار جذابی را برای راه اندازی شرکت در جورجیا فراهم می کند.

مقررات اصلی مربوط به تشکیل شرکت در گرجستان چیست؟

ثبت شرکت در گرجستان طبق قوانین و مقررات وضع شده توسط قانون مدنی 1997، قانون کارآفرینان 1994 و قانون کمک و ضمانت برای سرمایه گذاری های خارجی انجام می شود.
علاوه بر این سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به ایجاد یک شرکت در جورجیا باید اسناد شرکت را در یک دفتر اسناد رسمی محضری کنند. اسناد باید در کشوری که سهامداران خارجی در آن اقامت دارند مطابق مقررات تنظیم شده توسط کنوانسیون لاهه قانونی شوند.
کسانی که مایل به ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستند باید بدانند که برای انجام امور حقوقی مربوط به جنبه های اسناد رسمی و یا ارائه مدارک درخواستی به مقامات مربوطه باید در طی مراحل ثبت شرکت در کشور حضور داشته باشند. جنبه مهم دیگر به مدت زمان فرآیند ادغام اشاره دارد. تجار باید بدانند که این روش حداکثر طی یک هفته قابل انجام است.

مشکلات ثبت شرکت در گرجستان:

درک مزایا و مشکلات شرکت ها ممکن است به صاحبان مشاغل گرجستان کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا نوع ساختارو قوانین گرجستان برای نیاز های انها مناسب است یا خیر.
برای صاحبان مشاغل در گرجستان، یکی از مهمترین تصمیماتی که می گیرند نحوه ساختاردهی شرکتهایشان است. چه تأسیس شده و چه تازه شروع به کار کرده بسیاری از صاحبان مشاغل بزرگتر به فکر تشکیل شرکت های بزرگ هستند. شناخت جوانب مثبت و منفی این نوع ساختار ممکن است به افراد کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا تاسیس یک شرکت تشکیلات نهادی مناسبی برای شرایط آنها است یا خیر.

1.شروع کار پرهزینه و وقت گیر است:

برخلاف گزینه های دیگر که ممکن است به طور کارآمد و با هزینه کم تنظیم شود یک فرایند دقیق برای ایجاد شرکت در گرجستان حاوی پرداخت چندین هزینه می باشد. به عنوان مثال، افرادی که به دنبال راه اندازی این نوع نهادها هستند ممکن است مجبور شوند 25 دلار برای رزرو نام کسب و کار خود و 100 دلار هزینه تشکیل پرونده پرداخت کنند. بعلاوه، پرداخت هزینه ثبت نام سالانه 50 دلار برای شرکت های بزرگ در گرجستان ضروری می باشد.

2.مالیات مضاعف:

در زمان های مشخص شده سهامداران شرکت ها می توانند سود سهام شرکت ها را پرداخت کنند. گرچه آنها مسئول مستقیم در بردن سود مشاغل از مالیات شخصی خود نیستند، اما این پرداختهای تقسیم شده به پرداخت مالیات نیاز دارد. در نتیجه یک نوع مالیات مضاعف ایجاد می کند، و سود حاصل از ورود و پرداخت آن مشمول مالیات می شود.

3.الزامات ثبت سوابق اضافه شده است:

شرکت ها و نهادهای نظارتی بسیاری در سطح محلی، ایالتی و فدرال گرجستان وجود دارند. بنابراین ممکن است مدارک بیشتری برای ردیابی و گزارش سود، زیان و عملکرد آنها مورد نیاز باشد. در نتیجه این مشاغل بدین ترتیب مجبور به ثبت سوابق دقیق تری نسبت به انواع دیگر نهادها می باشند.
نوع تشکیلاتی که افراد در گرجستان و سایر مناطق به عنوان شغل خود انتخاب می کنند ممکن است تأثیر قابل توجهی در نوع عملکرد، موفقیت و طول عمرشرکت آنها داشته باشد. بنابراین کسانی که قصد تاسیس شرکت های جدیدی را می کنند و همچنین برای کسانی که در حال اداره کردن تجارت طولانی مدتشان هستند حتما مشاوره کردن با یک وکیل و کارشناس لازم است. یک نماینده قانونی ممکن است به آنها کمک کند تا گزینه های خود را بسنجند و تعیین کنند که کدام ساختار نهادی مناسب شرایط و نیازهای آنها است.

ثبت شرکت در گرجستان

نتیجه گیری:

ثبت شرکت در گرجستان در عین ساده بودن می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که قیل از تصمیم گیری برای ثبت شرکت در این کشور فوق العاده حتما با وکیل و یا مشاورین متخصص و با تجربه مشورت کنید. اگر شما هم علاقه مند به ثبت شرکت در گرجستان می باشید می توانید از کارشناس مجرب و متعهد ثبت صداقت کمک بگیرید. مجموعه ثبتی حقوقی صداقت نیز با بیش از ۱۱ سال سابقه درخشان کاری در زمینه ثبتی در ایران و در حوزه بین الملل می توانند اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند و شما را در مسیر گرفتن تصمیمی حرفه ای تر یاری کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://sedaghatsabt.com/ مراجعه نمایید.

این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *