ثبت شرکت در سمنان
بلاگ

ثبت شرکت در سمنان

اگر می‌خواهید رونق و رسمیتی به کسب و کار خود ببخشید بهتر است به عنوان یک شرکت حرفه‌ای فعالیت کنید. شرکتی که برند و لوگو و نام انحصاری دارد و حتی پس از مدتی همین موارد می‌توانند ارزش برند بالایی برای شما ایجاد کند. ثبت شرکت در سمنان با هدف سرمایه گذاری‌های مطمئن و بلند‌تر و یا استفاده از فرصت‌ها صورت می‌گیرد.

ثبت شرکت در استان سمنان و شهرستان‌های شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدی شهر و ایوانکی رواج بسیار زیادی دارد. در این شهر‌ها شرکت‌های بازرگانی، خدماتی، اقتصادی، تجاری و غیر تجاری، گردشگری، دانش بنیان و غیره رواج دارند و اغلب هم به صورت شرکت‌های با مسئولیت محدود و یا شرکت‌های سهامی خاص به ثبت می‌رسند.

ما قصد داریم روش‌های ثبت شرکت در سمنان را در چند گام ساده توضیح دهیم. بنابراین به اطلاعات، مدارک و شرایطی اشاره خواهیم کرد تا شما بتوانید با استفاده از آن یک شرکت حرفه‌ای و متناسب با موضوع فعالیت خود انتخاب و سپس آن را ثبت کنید.

برای ثبت شرکت در سمنان ابتدا مشاوره ثبتی دریافت کنید

معمولا مقالات ثبت شرکت‌ها به مورادی اشاره می‌کنند که شرایط عمومی برای ثبت را در نظر گرفته است. ممکن است شما دارای شرایط خاصی باشید. اگر شرایط خاصی برای ثبت شرکت داشته باشید مثلا نیاز به اخذ یک مجوز خاص باشد بهتر است که با کارشناسان آرمانی ثبت جهت انجام مشاوره تخصصی تماس حاصل نمائید.

مشاوره ثبتی در سمنان به شما کمک می‌کند اولا ابعاد حقوقی شرکتی که قصد ثبت آن را دارید به خوبی بشناسید و انتخاب بهتری برای ثبت شرکت داشته باشید. علاوه بر این ما به شما کمک خواهیم کرد تا مراحل تهیه مدارک و ثبت درخواست مجوز را در زمان کوتاه‌تری انجام دهید. اگر برنامه بلند‌ مدتی برای شرکت خود دارید و یا قصد دریافت کارت بازرگانی و ثبت شرکت در مناطق آزاد را دارید هم مشاوره ثبتی بهترین راه شما خواهد بود.

ثبت شرکت در سمنان

برای ثبت شرکت در سمنان هیچ محدودیت کلی نداریم. شما می‌توانید به راحتی اقدام به ثبت شرکت‌های تجاری و یا غیر تجاری کنید. شرکت های تجاری در دسترس شما شرکت‌های سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی و شرکت‌های تعاونی هستند.

علاوه بر این شما می‌توانید اقدام به ثبت شرکت‌های غیر تجاری کنید. این شرکت‌ها در سمنان به صورت انتفاعی و غیر انتفاعی فعالیت می‌کنند. ثبت خیریه‌ها، موسسات آموزشی، پژوهشی، مطالعاتی، خدماتی و یا حتی شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند در این قالب صورت بگیرد.

از لحاظ موضوعی نیز محدودیتی برای ثبت شرکت در سمنان وجود ندارد. انواع شرکت‌های پیمانکاری، صنعتی، ساختمانی، فنی، خدماتی، بازرگانی، تولیدی، گردشگری و غیره در شهر سمنان امکان پذیر است. البته برخی از شرکت‌هایی که نام بردیم نیاز به مجوز کسب برای ثبت دارند اما بسیاری از شرکت‌ها نیازی به مجوز خاصی نخواهند داشت.

بهتر است چه شرکتی در سمنان ثبت کنیم؟

بعضی از شرکت‌ها از هر لحاظی مزیت‌هایی نسبت به دیگری دارند. به همین دلیل معمولا بین انواع شرکت تجاری در سمنان معمولا شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص برای ثبت انتخاب می‌شوند. البته استفاده از شرکت تضامنی، سهامی عام و در گذشته تعاونی‌ها هم رواج دارد اما به طور معمول این شرکت‌ها گزینه بهتری برای ثبت در استان سمنان هستند.

از مزیت‌های شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در سمنان باید به مسئولیت مساوی با سهم الشرکه اشاره کرد. در بعضی از شرکت‌ها افراد بیشتر از سهم خود مسئول هستند اما دو شرکت مذکور مسئولیتی بیش از سهم شما ایجاد نخواهد کرد.

مزیت دیگر تعداد شریک مناسب است. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود دو نفر و برای ثبت شرکت سهامی خاص تنها سه شریک نیاز است. به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید با حداقل شریک کار خود را آغاز کنید. البته نیاز به بازرس هم خواهید داشت.

مزیت دیگر اعتبار شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص است. خصوصا شرکت‌های سهامی خاص اعتبار زیادی دارند و به راحتی می‌توانید سرمایه گذاری خود را بیشتر کنید و یا پروژه‌های بهتری دریافت کنید.

ثبت شرکت تجاری در سمنان

اگر می‌خواهید یک شرکت حرفه‌ای تجاری با کمترین دردسر ممکن ثبت کنید بهترین گزینه شرکت با مسئولیت محدود است. از شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توانید در موضوعات مختلف صنعتی، تولیدی، پیمانکاری و غیره هم استفاده کنید. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان باید مدارک زیر را تهیه کنید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

 1. موضوع شرکت تجاری باشد.
 2. حداقل دو نفر شریک
 3. حداقل صد هزار تومان سرمایه اولیه
 4. سرمایه شرکت می‌تواند غیر نقد باشد

مراحل تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

 1. تنظیم شرکتنامه و امضای آن توسط همه شرکاء
 2. تشکیل جلسه و تهیه صورتجلسه توسط مجمع موسس
 3. پرداخت سرمایه شرکت
 4. ارسال مدارک به صورت اینترنتی و پستی به اداره ثبت

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

 • دو نسخه از تقاضا نامه شرکت همراه با امضاء
 • دو نسخه از شرکتنامه با امضاء شرکاء
 • دو نسخه از صورتجلسه هیئت موسس
 • کارت ملی و کپی شناسنامه برابر اصل کلیه شرکاء
 • دو جلد اساسنامه همراه با امضاء
 • گواهی سوء پیشینه برای تمامی اعضای شرکت نه فقط شرکاء
 • اعضاء نباید کارمند دولت باشند

ثبت شرکت سهامی در سمنان

شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام تقسیم شده بین اعضا تقسیم می‌شود شرکت سهامی است و دو نوع سهامی خاص و سهامی عام دارد. در صورتی که بخشی از سرمایه شرکت از طریق فروش سهام به مردم تامین شود سهامی عام و در صورتی که شرکاء سرمایه شرکت را تامین و اقدام به عرضه آن در بورس اوراق بهادار نکنند شرکت سهامی خاص است. شرکت سهامی عام باید حداقل 51 درصد سهم خود را از طریق بازار بورس به مردم واگذار کند. در یک مقاله مجزا نحوه واگذاری سهام شرکت‌های سهامی عام در بورس را توضیح داده‌ایم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

 • دو نسخه کامل از اساسنامه شرکت که به امضای تمامی اعضا رسیده باشد
 • دو نسخه کامل از اظهار نامه شرکت.
 • رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه نقدی شرکت
 • دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت موسس
 • تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 • کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای مذکور یا وکیل شرکت
 • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • کلیه اعضاء باید در اقرار نامه‌ای اقرار کنند که محدودیت قانونی برای ثبت شرکت ندارند.
 • ارائه اقرار نامه بازپرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارد
 • ارائه وکالت نامه یا قیم نامه

مراحل ثبت شرکت در سمنان

 1. در جلسه هیئت موسس باید تمامی مدارک مربوط به ثبت شرکت را امضاء کنید.
 2. از همه مدارک کپی و اسکن تهیه کنید.
 3. به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 4. فرم های مربوط به درخواست ثبت شرکت، نام و موضوع را تکمیل کنید
 5. مدارک اسکن شده را بارگذاری کنید
 6. کد رهگیری دریافت کنید
 7. مستندات را به صورت فیزیکی به نشانی اداره ثبت شرکت‌ها پست کنید.

هزینه و زمان ثبت شرکت در سمنان

هزینه ثبت شرکت در سمنان زیاد نیست و به راحتی می‌توانید با پرداخت حق ثبت، حق وکیل، تمبر، هزینه‌های پستی و غیره اقدام به ثبت شرکت کنید. هزینه دقیق ثبت شرکت بستگی به نوع شرکت و همچنین شرکت ارائه دهنده خدمات ثبتی شماست. در صورت نیاز به اطلاع دقیق می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

زمان معمول برای ثبت شرکت حداقل 20 روز است. اگر تمامی مدارک آماده باشد و نقصی در ثبت به وجود نیاید حاقل 20 روز بعد شرکت شما به ثبت خواهد رسید. البته ثبت شرکت‌های سهامی عام و برخی شرکت‌های دیگر مانند شرکت تعاونی کمی بیشتر زمان می‌برد.

در صورت نیاز به ثبت فوری شرکت در سمنان و یا ثبت شرکت در خارج از کشور می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. صداقت ثبت از کارشناسان مجرب و متخصصی بهره می‌گیرد که بیش از یک دهه تجربه موفق در حوزه ثبت شرکت‌ها در داخل و خارج از کشور دارند.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *