ثبت شرکت در بجنورد
بلاگ

ثبت شرکت در بجنورد

بسیاری از شرکت‌هایی که قصد فعالیت بازرگانی، صنعتی، خدماتی و تجاری در خراسان شمالی را دارند اقدام به ثبت شرکت در بجنورد می‌کنند. بجنورد از شهر‌های شمال شرقی ایران است که این استان مرز مشترک قابل توجهی با کشور ترکمنستان دارد. هر چند توسعه نیافتگی ترکمنستان زمینه توسعه روابط اقتصادی دو کشور را به تاخیر انداخته است با این حال هنوز هم بخش مهمی از کالا‌های مصرفی بین دو کشور مبادله می‌شود و می‌توان فرصت‌های تجاری و بازرگانی خوبی برای فعالان اقتصادی این منطقه متصور بود.

بجنورد دارای معادن بسیار زیادی است و یک شهر معدنی به حساب می‌آید و از سوی دیگر بخش قابل توجهی از کشاورزی کشور در این استان انجام می‌شود. بسیاری از شهر‌های بجنورد مانند اسفراین در حوزه کشاورزی و معدنی بسیار غنی هستند. شهر بجنورد جمعیت قابل توجهی دارد و با توجه به وسعت استان نیاز به توسعه ساخت‌ و ساز‌ها و همچنین ایجاد زیر ساخت و پروژه‌های صنعتی دارد. به همین دلیل می‌توان گفت ثبت شرکت در بجنورد با توجه به پتانسیل‌هایی که وجود دارد و حمایتی که از توسعه این شهر می‌شود می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد.

اگر قصد ثبت شرکت تجاری و غیر تجاری در بجنورد را دارید تا انتهای این مقاله ما را دنبال کنید. ما اطلاعات لازم در خصوص ثبت انواع شرکتها، ادارات ثبتی، مدارک و شرایط ثبت و همچنین اطلاعاتی در خصوص زمان و هزینه ثبت در اختیار شما قرار خواهیم داد.

در صورتی که نیاز به ثبت فوری شرکت در بجنورد و استان خراسان شمالی را دارید می‌توانید با کارشناسان صداقت ثبت در ارتباط باشید. ما بیش از یک دهه خدمات مربوط به ثبت شرکتها، ثبت برند و لوگو و همچنین دریافت کارت بازرگانی را در استان خراسان بر عهده داشته‌ایم و می‌توانیم با کمترین هزینه ممکن یک شرکت حرفه‌ای داخلی  و یا خارجی برای شما ثبت کنیم.

چه نوع شرکتی ثبت کنیم؟

یکی از مهم‌ترین سوالات افراد برای ثبت شرکت در خصوص مزایا و معایب انواع شرکت‌هاست. چرا که به دلایل مختلف ممکن است اطلاعات کافی برای ثبت شرکت در اختیار نداشته باشند. ما ابتدا به صورت کوتاه انواع شرکت‌ها را معرفی و در ادامه شما را برای انتخاب درست نوع شرکت راهنمایی خواهیم کرد.

به طور کلی دو نوع شرکت داریم. شرکت ها یا تجاری اند و یا غیر تجاری. شرکت های تجاری 7 نوع‌اند: شرکت سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیر سهامی. شرکتهای غیر تجاری هم یا انتفاعی هستند و یا غیر انتفاعی. تقریبا در همه شهر‌های ایران و تمام شهر‌های خراسان شمالی و خصوصا بجنورد انواع این شرکت‌ها به ثبت رسیده است. شرکت های پیمانکاری، شرکت‌های خدماتی، شرکت‌های صنعتی، شرکت‌های دانش بنیان، خیریه‌ها، موسسات مالی، موسسه حقوقی، شرکت‌های تجاری و بازرگانی و بسیاری از دیگر شرکت‌ها.

بنابراین شما ابتدا باید حائز شرایطی باشید که برای ثبت شرکت در بجنورد وجود دارد. برای مثال در صورتی که حوزه فعالیت شما خاص است حتما باید اقدام به کسب مجوز کنید. و یا در صورتی که قصد تاسیس موسسه حقوقی را دارید باید سابقه کار زیاد و پروانه وکالت داشته باشید. اما نگران نباشید برای ثبت شرکت‌های تجاری معمولا شرایط راحتی در نظر گرفته شده است.

نکاتی در مورد ثبت بهترین نوع شرکت

برای این که بهترین شرکت ممکن را ثبت کنید باید به دقت نکات زیر را ارزیابی کنید.

 • آیا شرکت شما سرمایه محور است. به عبارتی آیا برای شروع کار نیاز به سرمایه قابل توجهی دارید و یا قصد دارید از پتانسیل علمی و یا تجارب دیگران برای کار خود استفاده کنید. در صورتی که سرمایه برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است که عضو و شریک شرکتی باشید که مسئولیت شما در قبال بدهی‌های شرکت به میزان سهم الشرکه شما باشد. بسیاری از شرکت‌ها در بجنورد به دلیل همین مشکل ورشکست شده‌اند. بنابراین شما باید بین شرکت‌های سهامی عام، سهامی خاص و با مسئولیت محدود یکی را انتخاب کنید.
 • در صورتی که شرکت شما شخص محور است می‌توانید شرکت تضامنی یا شرکت نسبی ثبت کنید. در این شرکت‌ها تمامی شرکاء مسئولیت کامل در برابر همه بدهی‌های شرکت دارند. این شرکت برای افرادی است که اغلب از اعضای یک خانواده یا فامیل و یا دوستان بسیار نزدیکی هستند.
 • نکته سوم برای ثبت شرکت در بیرجند در خصوص تعداد شرکاء یا سهامداران شماست. در صورتی که می‌خواهید تعداد شرکاء را کم کنید بهترین گزینه شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی و شرکت نسبی است که با دو شریک قابل تاسیس است. در صورتی که سه شریک هستید می‌توانید شرکت سهامی خاص و مختلط سهامی ثبت کنید. در صورتی که پنج شریک دارید امکان ثبت شرکت سهامی عام در بجنورد و نهایتا با هفت شریک هم می‌توانید شرکت تعاونی ثبت کنید.

بهترین نوع شرکت‌های تجاری در بجنورد

با توجه به شرایط مذکور شما می‌توانید اقدام به انتخاب شرکت کنید اما به طور عرف شرکت‌های سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود جزو بهترین شرکت‌ها برای ثبت در بجنورد به حساب می‌آیند که می‌توان فعالیت تجاری و بازرگانی را ذیل آن انجام داد. قاعدتا شرکت‌هایی سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردارند اما شما منعی برای فعالیت تجاری با شرکت با مسئولیت محدود هم نخواهید داشت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

شرکت های با مسئولیت محدود با حداقل میزان سرمایه اولیه تشکیل می‌شود و هر یک از شرکاء به میزان سهم الشرکه خود در بدهی‌های و سود شرکت شریک است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد بر اساس مدارکی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم انجام می‌شود. این شرکت‌ها برای انجام امور تجاری، خدماتی و … بسیار مناسب هستند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

 1. اخذ مجوز فعالیت برای شرکت های خاص
 2. شرکتنامه را در حضور اعضاء تنظیم و دو نسخه از آن تهیه کنید
 3. دو نسخه از اساسنامه شرکت به همراه امضاء
 4. دو نسخه از اظهار نامه به همراه امضاء
 5. کپی برابر اصل مدارک شناسایی همه شرکاء و مسئولان شرکت
 6. صورتجلسه مجمع عمومی
 7. گواهی پرداخت سرمایه شرکت
 8. گواهی سوء پیشینه اعضاء
 9. انتخاب وکیل برای انجام امور ثبتی

ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

شرکت های سهامی خاص از لحاظ شکلی تقریبا شبیه به شرکت‌های با مسئولیت محدود هستند و در قالب شرکت‌های سرمایه‌ای تعریف می‌شوند. در صورتی که شما قصد بازرگانی در استان خراسان شمالی را دارید و یا می‌خواهید یک دفتر خدمات بازرگانی در بجنورد تاسیس کنید بهتر است که اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

 • علاوه بر حداقل سه سهامدار شرکت شما باید دو نفر بازرس انتخاب کنید که ارتباط نسبی و سببی با سهامداران نداشته باشد. بازرسان باید در جلسه هیئت موسس تعیین و ناظر جلسه باشند.
 • دو نسخه اساسنامه شرکت با امضای سهامداران
 • دو نسخه اظهارنامه که باید توسط حسابدار آماده شود
 • رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت
 • دو نسخه صورتجلسه هیئت موسس
 • تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 • مدیر عامل شرکت نباید کمتر از 23 سال سن داشته باشد
 • کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای شرکت یا وکیل شرکت
 • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • اعضا باید در یک اقرار نامه اعلام کنند که هیچ محدودیت قانونی برای حضور در شرکت ندارند
 • ارائه وکالت نامه یا کپی برابر اصل آن

مراحل ثبت شرکت در بجنورد

 1. باید تمام مدارک مذکور را در جلسه موسسین شرکت آماده و امضاء کنید.
 2. وارد سامانه ثبت شرکت‌ها شوید و از قسمت درخواست ثبت شرکت اطلاعات خواسته شده را وارد کنید
 3. تمامی اطلاعات باید  به صورت کامل و توسط وکیل بارگذاری شود
 4. فرمهای مربوط به نام شرکت و اطلاعات درخواست کننده را به طور دقیق وارد کنید و سپس مدارک خواسته شده را اسکن و بارگذاری کنید
 5. کد رهگیری دریافت کنید
 6. مدارک را به صورت پستی به نشانی اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید

با چه هزینه‌ای و در چقدر طول می‌کشد تا شرکت ثبت کنیم؟

بسیاری از افراد از لحظه‌ای که اراده به تاسیس شرکت دارند تا لحظه ثبت بیش از شش ماه وقت تلف می‌کنند. هر چند پیدا کردن شرکاء و غیره زمان قابل توجهی نیاز دارد. اما معمولا افرادی که قصد ثبت شرکت در بجنورد و خراسان شمالی را دارند در کمتر از دو ماه شرکت خود را ثبت می‌کنند. ما در مجموعه صداقت ثبت با استفاده از تجارب کارکنانمان می‌توانیم در بازه بیست روزه اقدام به ثبت شرکت کنیم.

هزینه ثبت شرکت در بجنورد به نوع شرکت شما بستگی دارد. در صورتی که قصد ثبت شرکت به صورت فوری را دارید می‌توانید با تماس با کارشناسان ما هم مشاوره تخصصی در این زمینه دریافت کنید و هم با انتخاب نوع شرکت از هزینه‌های ثبتی اطلاع پیدا کنید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *