بلاگ

ثبت شرکت با مسئولیت محدود اصفهان

یکی از پر متقاضی ترین شرکت ها برای ثبت در اصفهان شرکت با مسئولیت محدود است که دلیل اصلی آن هم میزان ساده تر بودن شرایط و قوانین برای ثبت شدن است. برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک تا متوسط بهترین ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.از مهمترین مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان می توان به فرآیند آسان تشکیل، سرمایه پایین جهت تشکیل، مقید نبودن به تشریفات پیچیده، آزادی عمل شرکا در مدیریت شرکت و غیره اشاره نمود.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان:

شرکتی که بین دو یا چند نفر برای انجام کارهای تجاری ایجاد می شود شرکت با مسئولیت محدود می باشد. اعضای این شرکت می توانند رابطه فامیلی و خانوادگی یا آشناییت صمیمی داشته باشند. سرمایه در این شرکت به سهام سا قطعات سهام تقسیم نمی شود و هر کدام از شریک ها به میزان سرمایه خود در قبال پرداخت قبوض و یا تعهدات شرکت مسئول هستند.
در شرکت با مسئولیت محدود نام شرکت باید با واژه مسولیت محدود همراه گردد تا افرادی که می خواهند با این شرکت قرار کاری ببندند بدانند که این شرکت مسئولیتش محدود به سرمایه ای که دارد است.در نام شرکت نام هیچ یک از شرکا نباید اورده شود چرا که در این صورت فردی که اسمش در شرکت قید شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت های تضامنی را خواهد داشت.
یکی از سوالات متداولی که بسیاری از مشتریان با آن مواجه می شوند این است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟ در پاسخ باید گفت که ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده‌تر از ثبت شرکتهای سهامی میباشد. و با حداقل دو نفر شریک می توان شرکت را تشکیل داد. در حالیکه برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل باید یک هیئت مدیره سه نفره و دو بازرس باشند. در شرکت با مسئولیت محدود دوره انتخاب مدیران بدون محدودیت میباشد. اما در شرکت سهامی باید هیئت مدیره هر دو سال و بازرسان هر یک سال تمدید و یا تعویض شوند.
در شرکت با مسئولیت محدود باید تمام سرمایه در بدو تاسیس پذیره نویسی و پرداخت شود. اما این پرداخت ممکن است صوری باشد. اما در شرکت های سهامی خاص باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت در هنگام تاسیس به حساب شرکت واریز و گواهی بانکی ارائه شود. همچنین در شرکت با مسئولیت محدود ورقه سهم الشرکه صادر نمی‌شود. این سهم الشرکه نمی تواند به صورت اوراق تجاری قابل انتقال صادر شود. اما در شرکت سهامی خاص نقل و انتقال سهام مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی آزاد است. همچنین برای شرکت در برخی از مناقصات و مزایدات و یا اخذ تسهیلات بانکی ممکن است شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود برتری داشته باشند.
مواردی که ذکر شد جز اصلی ترین خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود بود که برای تنظیم اساسنامه باید در نظر گرفته شود. جهت تنظیم تخصصی اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان عبارتند از:

• در این شرکت ها امکان تبدیل و تقسیم سرمایه به اوراق سهم الشرکه با نام یا بی نام وجود ندارد.
• در این شرکت ها مسئولیت شرکا دقیقا متناسب با درصد سهم الشرکه خودشان می باشد.
• در این شرکت ها سهم الشرکه را نمی توان آزادانه به غیر واگذار کرد مگر اینکه رضایت کل شرکا اخذ شود.
• این شرکت ها زمانی تشکیل می شود که 2 شریک اقدام به تاسیس شرکت بکنند.

مدارک جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

پس از اطلاع در خصوص شرایط لازم برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان، اکنون قاعدتا بایستی با مدارک لازم جهت این امر نیز آشنا شد. متقاضیان محترم بایستی در نظر داشته باشند که برای ثبت این شرکت تجاری در اصفهان تهیه مدارک زیر الزامی است:
• تقاضانامه با امضا تمام شرکا
• شرکتنامه با امضا تمام شرکا
• صورت جلسه شرکا
• کپی برابر اصل کارت شناسائی شرکا
• مجوز فعالیت از نهادها یا سازمان های مربوطه

نتیجه گیری:

وجود شرکتنامه جز پیش نیازهای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان محسوب شده و اساسا بدون وجود آن امکانی برای تشکیل این شرکت وجود ندارد. از این گذشته عدم پرداخت کامل سرمایه نیز به تشکیل شرکت منجر نشده و زمینه برای ابطال آن را فراهم می آورد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان را به متخصصان ما بسپارید تا به راحتی شرکت خود را ثبت نمایید و به سوی اهداف خود قدم بردارید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.