بلاگ

ثبت برند در اصفهان

اصفهان یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ایران عزیزمان است و از آنجا که این شهر در میان مردم محبوبیت خاص و ویژه ای دارد و نه تنها از لحاظ جاذبه های تاریخی فرهنگی بلکه از لحاظ علمی و تجاری نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این شهر را به یکی از قطب های اصلی توریستی تبدیل کرده است. به همین دلیل مردم شهر اصفهان باید به دنبال فروش و معرفی کالاهای خود باشند و نیاز به انتخاب برند و ثبت برند برای محصولات خود دارند تا بتوانند با بهترین برند ها کالاهای خود را مورد عرضه توریستان قرار دهند چرا که کیفیت هر کالایی با نام تجاری آن در ذهن ها جاودان می ماند.

ثبت برند در اصفهان و انواع آن:

ثبت برند در دو دسته قرار می گیرد:


1- ثبت برند حقوقی یا شرکتی: در این نوع ثبت برند مدیر عامل برند را به نام شرکت به ثبت می رساند تا نام تجاری و ثبت برند خود را حفظ نماید که این نوع ثبت شامل همه شرکت های ثبت شده می باشند.


2- ثبت برند حقیقی یا شخصی: در این دسته از ثبت برند افرادی که در شغل های مختلف و متفاوتی مثل کارهای خانگی و شغل های آزاد یا فعالیت مجازی مشغول به کار هستند که دارای شرکتی نیستند که در آن ثبت شرکت صورت گیرد برای حفاظت از نام تجاری خود اقدام به ثبت برند محصولات و فعالیت های خود می نمایند.

هدف از ثبت برند در اصفهان:

برند که نام دیگر آن لوگو می باشد بیانگر همان نام تجاری است که افراد هر صنفی آن را با همان کلمه یا برند می شناسند به عبارتی دیگر برای آنکه محصولات شما مورد شناخت افراد گوناگون قرارگیرند نیاز به این است که برای آن محصول یا فعالیت خود برندی مطلوب و حرفه ای انتخاب کنید که سبب معرفی کسب و کار شما می گردد که با توجه به موضوع فعالیت هر شغلی این نام برند انتخاب می شود که در صورت نداشتن مشکل قانونی و کامل بودن مدارک خود به راحتی می توانید به ثبت برند خود بپردازید.

مدارک لازم ثبت برند در اصفهان:

مدارک لازم ثبت برند در اصفهان برای شخص حقیقی و حقوقی با هم متفاوت است. هنگامی که برند به نام شخص ثبت شود برند حقیقی. هنگامی که برای شرکت ثبت شود برند حقوقی بوده و باید مدارک شرکت ارائه شود.

مدارک ثبت برند حقیقی

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان اشخاص حقیقی به شرح ذیل می باشد:
کپی شناسنامه
کپی کارت ملی
کپی مجوز فعالیت. که این مجوز با توجه به فعالیت شخص می تواند شامل این موارد باشد. پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز تاسیس، جواز کسب، کارت بازرگانی. و یا هر گونه مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و دولتی کسب شده باشد.
در صورتی که نام برند ریشه لاتین داشته باشد ارائه کارت بازرگانی نیز ضروری است.

مدارک ثبت برند حقوقی

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان اشخاص حقوقی به شرح ذیل می باشد:
آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
کپی شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضا در شرکت.
مجوز فعالیت شرکت. این مجوز با توجه به فعالیت شخص می تواند شامل این موارد باشد. پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز تاسیس، جواز کسب، کارت بازرگانی. و یا هر گونه مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و دولتی کسب شده باشد.
کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.

مزایای ثبت برند در اصفهان چیست؟

هیچ گونه الزامی برای ثبت برند جز در موارد خاصی مثل مواد دارویی و بهداشتی و ارایشی وجود ندارد اما از آنجا که افراد بسیاری بعد از مدتها فعالیت و معرفی محصولات خود و بازاریابی در این حیطه به موفقیت نمی رستند متوجه می شوند که باید از نام تجاری یا برند برای محصول خود استفاده کنند پس اولین مزیت ثبت برند شناخته شدن محصولات به صورتی آسان تر و بازاریابی موفق تر است.
در بضی از موارد نیز افراد یک برند را بدون ثبت کردن برای محصولات خود در نظر می گیرند که پس از مدتی متوجه می شوند که آن برند مورد نظر آنها توسط رقبا به ثبت رسیده است و دچار مشکلات و خسارتهای مالی می شوند.
پس بطور کلی مزایای ثبت برند در اصفهان شامل موارد ذیل می شود:
با ثبت برند، در مقابل قانون شناخته می‌شوید. و می توانید از افرادی که از برند شما سوءاستفاده می کنند، شکایت کنید.
شما می‌توانید حق امتیاز علامت تجاری خود را به افراد و یا شرکت های دیگر واگذار کنید. (اعطای نمایندگی). تا هم به شهرت و اعتبار شما کمک کند و هم یک منبع درآمد مستقل بدون هزینه ای برای شما باشد.
اگر برند شما در بازار ارزش و شهرت پیدا کند، می تواند یک دارائی ارزشمند به شمار رود. و می توانید برند خود را به فروش برسانید. و یا افرادی به نشانه اعتبار از نام آن در تجارت خود استفاده کنند. تا برند خودشان شناخته تر شود.
ثبت برند باعث می شود که قانون شما را به رسمیت بشناسد. و همین امر می تواند به بانک ها و سرمایه گذارها این اطمینان را بدهد. که تجارت شما می تواند قابل اطمینان باشد.
ثبت برند ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجه و شهرت محصولات و خدمات شما است.
ثبت برند موجب متمایز شدن محصولات و خدمات از یکدیگر می شود.
همچنین موجب تشویق شرکت ها جهت حفظ یا بهبود کیفیت محصولات یا خدمات آنها می شود.
پس در عصر حاضر ثبت علامت تجاری یا برند. اولین و اساسی ترین گام در هر حوزه تجاری اعم از کالا و خدمات می باشد.
نتیجه گیری:
انجام ثبت برند برای هر فعایت تجاری از منافع و مزایای ویزه ای برخوردار است که به طور کامل در مقاله بالا این موارد ذکر شده است برای ثبت برند حود به شکل حرفه ای می توانید با کارشناسان موسسه ثبتی ما مشورت کرده تا از بهترین راهنمایی ها برخوردار گردید.

این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.