تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
بلاگ

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، یک موسسه یا شرکت با مسئولیت محدود هنگامی شکل می گیرد که همه ی سرمایه به صورت نقدی پرداخت گردد و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تسلیم گردیده باشد . در شرکت نامه می بایست به طور واضح درج گردیده باشد که سهم الشرکه های غیرنقدی به چه مقداری تقویم گردیده باشند . در این مقاله (تاسیس شرکت با مسئولیت محدود) از وب سایت رسمی موسسه ثبت صداقت به نقد و برسی و راهنمای جامع تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می پردازیم. 

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود: اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

تنظیم اساسنامه میان شریکان شرکت مربوطه اجباری و لازم می باشد و علاوه بر آن یک شرکت با مسئولیت محدود می بایست حتما دارای اساسنامه باشد .
به طور معمول موسسین شرکت ، اساسنامه را در آغاز میان خود به گونه سند عادی تنظیم می نمایند و سپس برگه ای را که بالای آن کلمه اساسنامه رسمی درج شده است از مرجع ثبت اخذ و بعد از کامل کردن به همراه دیگر مدارک به مرجع مذکور تسلیم کنند ، اساسنامه مورد نظر را مرجع ثبت در دفتر مخصوصی ثبت می کند . این دفتر به منظور دفتر ثبت سند دفترخانه اسناد رسمی می باشد و با ثبت در آن ، اساسنامه رسمی می گردد . چونکه به موجب آئین نامه مربوط اداره ثبت شرکت ها و موسسات در تهران و اداره ثبت شرکت ها و موسسات در سایر شهر ها در ثبت اساسنامه ، قائم مقام دفترخانه های رسمی است .
اساسنامه شامل قوانین و مقررات و نحوه عمل و مقدار بودجه و موضوع و … شرکت می باشد و در اصل قراردادی می باشد که نوع و شیوه اداره موسسه و شرکت در آن مشخص گردیده است و روابط میان سرمایه گذاران و شریکان و رابطه های میان مدیران و سایر اعضای شرکت می باشد .

شخصیت حقوقی یک شرکت با مسئولیت محدود

در تاسیس شرکت با مسئولیت محدود یک شرکت با مسئولیت محدود درست مثل دیگر شرکت های تجارتی دارای شخصیت حقوقی می باشد . بنابراین به عنوان یک فرد حقوقی خواهد توانست دارای تمامی حقوق و تکالیفی گردد که قانون برای اشخاص قائل می باشد . مگر حق و حقوقی که تنها انسان امکان دارد دارای آن موارد باشد . تصمیم های شرکت به وسیله مقام هایی که به موجب قوانین و مقررات و یا اساسنامه صلاحیت تصمیم گیری را دارا می باشند ، گرفته خواهد شد .

سهم الشرکه و شرایط انتقالش در شرکت های با مسئولیت محدود

منظور از سهم الشرکه ، سرمایه تحویل داده شده هر یک از سرمایه گذاران به شرکت مربوطه می باشد و یا مقداری از سرمایه شرکت و موسسه می باشد که به هر یک از آن ها مربوط می باشد . سهم الشرکه سرمایه گذاران نخواهد توانست به گونه اوراق تجارتی که قابلیت انتقال دارند در بیاید .
انتقال سهم الشرکه به سایرین ، چه از یکی دیگر از سرمایه گذاران همان شرکت یا شخص غیر ، ممکن است . اما برای این کار ، شکل گیری شرایطی به شرح زیر ضروری می باشد :
• شریکان و سرمایخه گذارانی که با انتقال موافق هستند ، علاوه بر داشتن 4/3 سرمایه شرکت ، اکثریت تعدادی داشته باشند .
• تعدادی از سرمایه گذاران که حداقل 4/3 سرمایه شرکت تعلق به آن ها دارد ، موافقت خود را در مورد انتقال اعلام نمایند .
• انتقال سهم الشرکه ، با سند رسمی به عمل می آید .

یک شرکت با مسئولیت محدود ، به واسطه ی یک یا چند نفر مدیر که از میان سرمایه گذاران و یا از بیرون برای مدت زمان خاصی و یا مدت زمان نامحدودی تعیین می گردند ، اداره می شود . هر موقه که شرکت دارای هیئت مدیره است ، این هیئت مدیره از میان اعضایش یک نفر را به جایگاه رئیس هیئت مدیره انتخاب می کند . شرکت مربوطه می بایست دارای مدیرعامل باشد . اما در ثبت شرکت [ تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ]انتصاب مدیرعامل و معین کردن اختیاراتش و میزان حق الزحمه اش با مدیران شرکت می باشد . مدیران شرکت خواهند توانست مدیر عامل را از سمتتش عزل نمایند در ضمن مدیرعامل نیز می تواند استعفاء بدهد .
یک مدیر در حدود اختیاراتی که اساسنامه برای او تعیین می کند ، نماینده قانونی شرکت مربوطه می باشد . نماینده قانونی ، به مدیر مربوطه شرکت امکان می دهد که بر اساس قوانین و مقررات قانونی و اساسنامه و در موضوع شرکت در رابطه به افراد غیر و سرمایه گذاران و اعضای دیگر شرکت از اختیارات مربوط برخوردار می باشد و با مد نظر داشتن صلاح شرکت ، کار های لازم را برای اداره امور شرکت انجام خواهند داد .

راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مدارک لازم برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود را فراهم نمایید .
به سایت اداره ثبت شرکت ها به نشانی اینترنتی www.irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و اطلاعات مربوطه را وارد کنید .
با وارد کردن اطلاعات ، پنج نام برای شرکت به ترتیب اولویت انتخاب کنید .
سپس کارشناس حقوقی به ترتیب اولویتی که مشخص کردید با یکی از اسامی موافقت نموده و به بررسی سایر اطلاعات وارد شده در سایت مربوطه خواهد پرداخت . اگر اطلاعات مورد نظر اشتباه باشند سامانه به شما اخطار خواهد داد و می بایست اطلاعات اشتباه را را رفع کنید .
بعد از پذیرش اینترنتی ، می بایست نسخه اصلی صورت جلسه های تنظیمی را از طریق باجه های پست به گونه سفارشی به آدرس مربوطه در تاًییدیه ی پذیرش ارسال کنید .
با کامل کردن فرم های مربوطه و ارسال کردن آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای اشتباهی باشد ، سامانه برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و می بایست اشتباهات رفع شوند و در صورتیکه دیگر حتی امکان دارد صورتجلسه ی شما رد شود که در این صورت علت های رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می شود .
پس از پذیرش شدن مدارک مربوطه ، مسئول اداره دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را می دهد و اطلاعات محتویات در دفتر های ویژه ای ثبت می گردد . مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت می کند .
بعد از آن مسئول دفت ر، تشکیل پرونده را انجام داده و روی آن از نظر کامل کردن امضا گواهی می کند. پس از ثبت شرکت مربوطه ، متصدی ثبت می بایست نسخه دوم درخواست نامه را با درج تاریخ و نمره ثبت، امضاء و به مهر اداره ممهور کرده و به درخواست کنده دهد .
درج در روزنامه رسمی ، بر اساس ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران و ماده ی 197 قانون تجارت در مدت 1 ماه از تاریخ ثبت شرکت می بایست خلاصه ی شرکت نامه به وسیله ی اداره ثبت در روزنامه رسمی و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه شرکت انتشار یابد .

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *