برای اطلاع از شرایط جشنواره کلیک کنید👆🏻

شما برای انجام و ادامه فعالیت کاری خود و شریکانتان ، نیاز به یک شرکت ثبت شده دارید که از طریق آن، طبق قوانین حاکم در سود و زیان کارتان شریک باشید.

انواع شرکت

طبق ماده 2 قانون تجارت ، هفت نوع شرکت داریم :

1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود
2- ثبت شرکت سهامی ( شرکت سهامی عام ، شرکت سهامی خاص )
3- ثبت شرکت تضامنی
4- ثبت شرکت مختلط سهامی
5- ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
6- ثبت شرکت تعاونی
7- ثبت شرکت نسبی
8- ثبت موسسه حقوقی
9- ثبت موسسه غیرتجاری

اما دو شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود از بیشترین آمار ثبتی برخوردار هستند که تفاوت آن ها در تعداد اعضا و اعتبار آن می باشد.
یک شرکت مسئولیت محدود حداقل از دو نفر و یک شرکت سهامی خاص از 5 نفر تشکیل می شود که اعتبار آن نسبت به مسئولیت محدود بالاتر می باشد.
شما برای اینکه شراکت خودتان را در چهارچوبی قانونی قرار دهید ، بطور حتم نیاز به یک شرکت ثبت شده دارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت یک شرکت ؟

شما تنها با مشاوره با یکی از کارشناسان ما، می توانید تمامی زوایای شرکتتان را مشخص کنید و ما فقط با کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا، شرکت را در کوتاه ترین زمان ممکن برایتان به ثبت می رسانیم !

همین حالا از طریق شماره تلفن 02188889346 که مجهز به اکانت واتس اَپ هم هست با مشاورین ما تماس بگیرید و بصورت رایگان راجب ثبت شرکت خود اطلاعات بگیرید!


بیشتر بخوانید:

همه چیز در مورد ثبت شرکت

شرکت ، سازمانی است که حداقل بین دو شخص حقیقی یا حقوقی تشکیل می شود . طبق قانون ثبت شرکت ها ، ثبت شرکت به تنهایی امکان پذیر نمی باشد . پس از طی مراحل ثبت شرکت ، شخصیت مستقلی به نام شخص حقوقی شکل می گیرد که دارای حقوق و تعهداتی است و هر یک از اعضا در جهت پیشبرد اهداف شرکت ، آورده هایی را با خود وارد شرکت می کنند .


ثبت شرکت مادر یا هلدینگ

یک شرکت هلدینگی به شرکتی گفته می شود که از نوع شرکت های سهامی ( عام یا سهامی خاص ) می باشد و همین طور مالکیت حداقل بیش از 50 درصد از سهام یک یا چند شرکت دیگر را نیز دارا  باشد. شرکتهای هلدینگ با اسامی گوناگونی مثل : شرکت مادر، شرکت مالک، شرکت دارنده شرکت کنترل کننده، شرکت اصلی، شرکت مادر تخصصی و شرکت صاحب سهام نیز شناخته می شود ولی کامل ترین و مشهور ترین اسم های آن ، شرکت هلدینگ و یا شرکت مادر می باشد .


شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام به چه معناست ؟ یک شرکت سهامی عام شرکتی می باشد که موسسان آن بخشی از سرمایه ی شرکت را به وسیله ی فروش سهام به مردم تامین می نمایند . به این طریق که موسسان در گذشته 20 درصد سرمایه را خودشان تعهد کرده اند و حداقل 35 درصد مبلغ تعهد


شرکت مسئولیت محدود

یکی از انواع شرکت ها ، شرکت های با مسئولیت محدود هستند که یک شرکت با مسئولیت محدود ، یکی از متداول ترین و رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ایران می باشد و اغلب میان اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و دوستان و آشنایان تشکیل می شود . به موجب ماده 94


شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص به چه معناست ؟ یک شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه ی سرمایه آن منحصراَ به وسیله موسسان آن تامین می گردد . زیرا که تشکیل شرکت های سهامی عام همراه با مراحلی بسیار طولانی همراه می باشد . مواد اصلاحی قانون تجارت ایران برای کار های ساده تری که


تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس

برای تبدیل موسسات و شرکت های سهامی خاص به موسسات و شرکت های با مسئولیت محدود لازم است مجمع فوق العاده تشکیل گردد که می بایست اعضای مجمع فوق العاده شرکت مربوطه با تبدیل مورد نظر شرکت موافقت کنند .


ثبت شرکت در اروپا

کشور های اروپایی به علت برخورداری از منابع فراوان، اقتصاد پایدار و رو به رشد آن و صنعت پیشرفته اش می‌تواند محل بسیار مناسبی برای کارآفرینی و ایجاد شرکت باشد. به همین علت خواهید توانست با ثبت شرکت خود در کشورهای اروپایی علاوه بر موفقیت های اقتصادی ، به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن اقامت در کشور های اروپایی را دریافت کنید .


ثبت شرکت آرایشی بهداشتی

ثبت شرکت و برند آرایشی و بهداشتی ابزاری را به شرکت ها و موسسات خواهد داد که نامی منحصر به فرد و خاص ویژه خود داشته باشند و کسی به جز آن ها نخواهد توانست از آن نام یا برند استفاده نماید . برند همان  نام و نشان تجاری شرکت ها می باشد که بر روی کالا ها محصولات آرایشی و بهداشتی شما نقش می بندد ، سپس شما آن را به مردم و افراد جامعه و مشتریان معرفی خواهید کرد و اگر مشتری به کیفیت کالا ها و محصولات شما آگاه گردد به مشتری وفادار شما تبدیل خواهد گردید .


ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی می باشد که میان افراد حقیقی ، برای کار در امور مربوط به تولید و توزیع برای هدف های مصرح در قانون بخش تعاونی ،  به جهت بهتر کردن وضع اقتصادی و اجتماعی اعضایش از طریق همکاری و تشریک مساعی آنان ، با رعایت قانون مزبور تشکیل می گردد .


ثبت شرکت ها و موسسات دانش بنیان

به شرکت هایی که در زمینه ی گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری سازی نتیجه های تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در زمینه فناوری های برتر و با ارزش افزوده بالا فعالیت می کنند ، شرکت یا موسسه دانش بنیان می گویند.


ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

منطقه آزاد تجاری منطقه ای می باشد که درون یا در کنار یک بندر واقع شده است و در آن تجارت آزاد با دیگر مناطق دنیا مجاز است. در این منطقه ی جغرافیایی قوانین و مقررات گمرکی منطقه گمرکی کشور ایران در آن اجرا نمی گردد و برای سادگی در کار واردات و صادرات و….


تبدیل شرکت سهامی خاص به مسئولیت محدود و بالعکس

شرکت سهامی خاص چیست ؟ شرکت های سهامی خاصی نوعی از شرکت ها می باشند که همه ی سرمایه ی آنها به وسیله موسسان آن تامیین می گردد . در ایجاد یک شرکت سهامی عام مراحل تقریبا طولانی وجود دارد . برای انجام کارهای ساده‌ تری که به صورت طبیعی سرمایه داران کمتری در آن


همه چیز درمورد ورود شرکت‌ها به بازار بورس اوراق بهادار تهران

بازار بورس اوراق بهادار تهران که هدف آن تأمين منابع مالى شرکت‌ ها و معاملات سهام است در سال ۱۳۴۶ تشکیل شده بود ، از سال ۱۳۶۸ دوباره احياء گردید . با گسترش روزافزون عمليات اين بازار ، شرکت‌ هاى سرمايه‌ گذارى خواهند توانست علاوه بر خريد و فروش سهام دیگر موسسات و شرکت‌ ها


مراحل و مدارک موردنیاز برای اخذ جواز تاسیس

منظور از جواز تاسیس ، مجوزی است که سرمایه گذاران مربوطه با دریافت آن ، اجازه فعالیت و کارهای اقتصادی در شهرک های صنعتی موردنظر را دریافت می نمایند . هر کسب و کاری برای انجام فعالیت اقتصادی خود نیاز به دریافت مجوزهای مربوطه از دستگاه های دولتی دارد . این مجوزها به دلیل ساماندهی


اخذ رتبه شرکت | شرایط و مدارک لازم برای اخذ رتبه 1 تا 5

بر اساس قانون سازمان معاونت فنی و عمران استانداری ها موسسات و شرکت ها به 2 دسته مشاور و پیمانکار تقسیم بندی می گردند و برای موسسات و شرکت های پیمانکاری رتبه 1 تا 5 را تعیین کرده که به ترتیب رتبه یک بالاترین رتبه و رتبه پنج پایین ترین رتبه می باشد .


ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص

رئیس جمهور، معاونان ایشان و وزیران و کارمندان دولت نمی‌توانند بیش از 1 شغل دولتی داشته باشند و دارا بودن هر گونه شغل دیگر در شرکت‌هایی که همه یا بخشی از سرمایه‌شان تعلق به دولت و یا موسسات دیگر دارد و نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی و مدیریت عامل یا عضویت در هیئت مدیره انواع مختلف شرکت‌ها و موسسات خصوصی به جز موسسات تعاونی‌، اداره‌ ها و شرکت‌ها برای آنان ممنوع می‌باشد.


تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، یک موسسه یا شرکت با مسئولیت محدود هنگامی شکل می گیرد که همه ی سرمایه به صورت نقدی پرداخت گردد و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تسلیم گردیده باشد . در شرکت نامه می بایست به طور واضح درج گردیده باشد که سهم الشرکه های غیرنقدی به چه مقداری تقویم گردیده باشند . در این مقاله (تاسیس شرکت با مسئولیت محدود) از وب سایت رسمی موسسه ثبت صداقت به نقد و برسی و راهنمای جامع تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می پردازیم.


ثبت تغییرات شرکت های سهامی خاص

ثبت تغییرات شرکت های سهامی خاص، اغلب اشخاص موقع تشکیل شرکت در برخی از موارد تصمیم به تغییر بخشی هایی می گیرند و بعد از ثبت کردن شرکت می بایست تغییراتی بر روی شرکت مربوطه انجام دهند و یا اینکه بر اساس تحولات اقتصادی خارجی و یا داخلی می بایست تغییراتی را انجام دهند .


تفاوت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود

هنگام ثبت یک شرکت سهامی خاص و بعد از تایید اسم اولیه باید حداقل 35 درصد دارایی شرکت در یکی از شعب بانک ها در وجه شرکت در شرف تاسیس واریز کرده و گواهی مورد نظر را در سامانه مربوطه ، ثبت شود و 65 درصد باقیمانده در تعهد سرمایه گذاران و شرکا باشد یعنی اینکه شرکا تنها اظهار می کنند که 65 درصد باقیمانده را به مدیرعامل تحویل داده اند . ولی در یک شرکت با مسئولیت محدود می بایست تمامی دارایی شرکت تحویل مدیرعامل شرکت گردیده و مدیرعامل ، اقرار به دریافت آن کند و تحویل دادن گواهی بانکی دال برای این کار ضروری نمی باشد .


شرایط تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

در عنوان شرکت می بایست عبارت با مسئولیت محدود درج گردد اما یک شرکت با مسئولیت محدود در مقابل افراد ، شرکت تضامنی محسوب گردیده و منوط به قوانین و مقررات آن می باشد . در ضمن اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ کدام از سرمایه گذاران باشد . هم اکنون اگر شریک اسمشان را به دنبال نام شرکت درج کند . در مقابل افرادد یگر در حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی می باشند . در مورد مدت زمان شرکت در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ذکری به عمل نیامده و اغلب سرمایه گذاران موقع تاسیس شرکت ، مدت آن را نامحدود درج می کنند .


ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت های با مسئولیت محدود شرکت هایی هستند که میان 2 یا چند نفر برای انجام کار های تجارتی تشکیل گردیده و هر یک از سرمایه گذاران و شریکان بدون آنکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم گردیده تنها تا میزان سرمایشان در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند . در ثبت شرکت با مسئولیت محدودتوجه داشته باشید در نام شرکت می بایست جمله « با مسئولیت محدود » درج گردد و همچنین در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نام شرکت نباید ضامن اسم هیچ یک از سرمایه گذاران باشد وگرنه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچ شریکی که نام او در عنوان شرکت قید گردیده در مقابل افراد ثالث مسئولیت تضامنی دارد .


تعداد اعضای هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت های حقوقی است که به علت راحت بودن ثبت آن نسبت به ثبت دیگر شرکت ها و موسسات ، آمار بالاتری از نظر ثبتی در مقایسه با دیگر شرکت ها دارا می باشد . این گونه شرکت ها بر اساس شراکت اشخاصی که قصد انجام کاری با هدف یکسان را دارا می باشند پدید می آید .


مزایا و معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود

دارایی اولیه در یک شرکت با مسئولیت محدود فقط در اساسنامه درج می شود و احتیاجی به افتتاح حساب و واریز پول نیست . در حالیکه در شرکت سهامی خاص ، سهام دارها و شرکا موظفند که حداقل 35 درصد از دارایی اولیه را به حسابی به اسم شرکت واریز نمایند و گواهی مورد نظر موقع تشکیل شرکت ارائه شود و 65 درصد باقیمانده دارایی در تعهد شرکا بماند .


این مقاله چطور بود؟
[: 2 میانگین: 5]