ثبت شرکت د رکشور های اروپایی
بلاگ

ثبت شرکت در کشورهای اروپایی

کشور های اروپایی به علت برخورداری از منابع فراوان، اقتصاد پایدار و رو به رشد آن و صنعت پیشرفته اش می‌تواند محل بسیار مناسبی برای کارآفرینی و ایجاد شرکت باشد. به همین علت خواهید توانست با ثبت شرکت خود در کشورهای اروپایی علاوه بر موفقیت های اقتصادی ، به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن اقامت در کشور های اروپایی را دریافت کنید .

اگر سرمایه گذار یکی شهروندان اروپایی باشد هیچ گونه محدودیت خاصی برای ثبت شرکت نخواهد داشت و به سادگی خواهد توانست اقدام کند و شرکت خود را ثبت نماید . اما در غیر اینصورت یعنی اگر سرمایه گذار شهروند اروپا نباشد نیازمند اخذ مجوز های لازم برای اقامت در اروپا می باشد . سرمایه گذاران می توانند به وسیله ی درخواست برای ثبت شرکت در یکی از کشور های اروپایی مجوز های مورد نیاز برای اقامت موقت اروپا را دریافت نمایید و پس از ثبت شرکت خود در اروپا در صورت حفظ درآمد و سود دهی شرکت خود و پرداخت به موقع و سر وقت مالیات شرکت و عدم جرائم حقوقی اقامت سرمایه گذار تا پنج سال تمدید خواهد شد و بعد  از آن مجوز های مربوط اقامت دائم در اروپا را دریافت خواهید نمود . برای ثبت شرکت در کشور های اروپایی می بایست طرح توجیهی ( بیزینس پلن ) بسیار تاثیرگذاری را داشته باشید . همچنین باید به این نکته بسیار مخم توجه نمایید که میزان هزینه ی ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت مورد نظر ، متفاوت خواهد بود .

چگونگی ثبت شرکت در کشور های اروپایی

شرایط خوب و امنیت اقتصادی در قاره اروپا باعث شده است که تعداد زیادی از مردم که در اقصا نقاط جهان زندگی می‌کنند، به فکر ثبت شرکت در کشورهای اروپا بیفتند.

در سال های گذشته اتحادیه اروپا یا به اصطلاح European Union برای جذب سرمایه گذاران کشورهای خارج از قاره اروپا ، شرایطی را بوجود آورده است تا این سرمایه گذاران بتوانند به وسیله ی ثبت شرکت خود در یکی از کشورهای اروپایی ، اقامت آن کشور و اروپا را نیز اخذ کنند.

تمامی افراد و سرمایه گذاران حقوقی یا حقیقی که تمایل دارند در بازار های بین المللی کشورهای اروپایی حضور یابند می توانند نسبت به ثبت شرکت  خود در یکی از کشور های اروپا اقدام کنند و به صورت رسمی صاحب یک شرکت در قاره اروپا گردند و یا یک شعبه از شرکت خویش را در  یکی از کشورهای اروپایی ثبت نمایند و کسب و کار خود را در محیطی با امنیت بالا و اقتصاد پایدار کشور های اروپایی گسترش دهند.

با ثبت شرکت در یکی کشورهای اروپایی برای آن سرمایه گذار و خانواده اش ( یعنی همسرش و فرزندان زیر 18 سالش ) کارت اقامت ددر آن کشور صادر خواهد شد و کار و تحصیل و زندگی آن ها در کل قاره اروپا هیچ مشکلی نخواهد داشت و بلامانع خواهد بود.

در هر یک از کشورهای اروپایی شرایط متفاوتی برای ثبت شرکت در آن کشور وجود دارد . این شرایط از نظر حداقل سرمایه و بودجه مورد نیاز برای ثبت شرکت ، مالیات ، دانش و مهارت ، و همین طور مدت تایم و زمان لازم برای گرفتن اقامت در کشور های اروپایی متفاوت می باشد . ثبت شرکت در کشور های اروپایی انواع متفاوتی دارند که در ادامه انواع روش های ثبت شرکت در کشور های اروپایی را توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را با شما در میان بزاریم .

مزایای ثبت شرکت در اروپا

  • امکان درخواست اقامت دائم بعد از 5 سال
  • زندگی و سکونت در یکی از بهترین کشورهای اروپایی
  • نیروی کار حرفه ای
  • افتتاح حساب شرکتی و شخصی
  • زیرساخت های پیشرفته کشورهای اروپایی
  • شرکت در مناقصات و مزایدات بین المللی
  • تولید کالا ها و محصولات تحت لیسانس شرکت های اروپایی خود در ایران یا سایر کشورهای دنیا
  • امکان درخواست پاسپورت اروپایی و دریافت حق شهروندی بعد از دریافت اقامت دائم
  • دسترسی به همه ی قسمت های اروپا برای مسافرت ها ، تجارت و اقامت های طولانی مدت
  • استفاده از برندهای تجاری در اروپا
  • امکان دریافت آسان ویزای استرالیا ، اندونزی ، کانادا و آمریکا و …
  • سیاست های نوآوری و تغییر در پیشرفت این کشور
  • اقتصاد پایدار کشورهای اروپایی
  • قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا
  • عدم هیچگونه ریسک مالی و مالکیت صد در صد سهام بدون نیاز به شریک مالی
  • برخورداری از اعتبارات بانک های اروپایی و جهانی

انواع ثبت شرکت در اروپا

انواع ثبت شرکت در کشور های اروپایی به 3 نوع و دسته متفاوت تقسیم می گردند که تقریبا در همه ی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا مورد تایید می باشند .

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا به اختصار  GMBH

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا GMBH یکی از راحت ترین و بهترین انواع حضور در بازار های اقتصادی کشور های اروپا می باشد .

شرکت های با مسئولیت محدود دارای ساختار های نسبتا ساده ای می باشند و مناسب شرکت های خصوصی هستند .

این نوع از شرکت هها به علت ساختار و طراحی ساده خود یکی از بهترین گزینه ها برای اتباع خارجی می باشند .

ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود را می توان حتی با یک شخص یا بیشتر تأسیس کرد .

این نوع از شرکت ها یکی از ساده ترین و بهترین نوع شرکت ها در کشور های اروپایی می باشند ، حداقل بودجه و سرمایه نیز برای این نوع از شرکت ها یعنی شرکت های با مسئولیت محدود در اروپا 25 هزار یورو می باشد .

در این نوع از شرکت ها هیئت مدیره و مدیر عامل مسئول بدهی های شرکت نخواهند بود و در صورت بدهی شرکت ، اموال سهام دار ها توقیف نخواهد شد .

ثبت شرکت جدید با مسئولیت محدود یا UG

این نوع از ثبت شرکت جدید با مسئولیت محدود  یا UG می باشد و مثل شرکت های GMBH است . ولی 2  تفاوت عمده با یکدیگر دارند :

  • یک سرمایه گذار برای ثبت شرکت UG می تواند با بودجه و سرمایه ای کمتر از 25 هزار یورو آن را ثبت کند .
  • اگر 25 درصد از درآمد سالانه یک شرکت به شرط اینکه سود سالانه آن کمتر از 25 هزار یورو باشد از پرداخت مالیات معاف خواهد شد .

این روش یعنی ثبت شرکت UG اغلب در کشور های مثل آلمان و ایتالیا انجام می گیرد و طرفداران بسیاری نیز دارد .

ثبت شرکت در کشورهای مختلف اروپایی

افزایش گستره فعالیت شرکت ها در سطوح بین المللی یکی از اصلی ترین و مهم ترین هدف های اکثر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی می باشد . اکثر شرکت های موفق در بازار کشور ایران و جهان ، به دلیل گسترش حوزه فعالیت خود در عرصه بین المللی سعی دارند کسب و کار خود را در اروپا ثبت نمایند و این از این طریق فعالیت شرکت خود را ارتقا دهند .

یکی از دغدغه های اصلی سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار ها و شرکت ها برای تاسیس و ثبت شرکتشان در خارج از کشور و به ویژه کشور های اروپایی ، انتخاب کشور مناسب برای کسب و کارشان می باشد . با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کشور های مختلف در اروپا برای ثبت شرکت ها بپردازیم .

ثبت و تاسیس یک شرکت در کشورهای اروپایی ، یکی از انواع راه های دریافت اقامت موقت و دائم در کشور های اروپایی می باشد .  زمانیکه که افراد و سرمایه گذاران تصمیم به تشکیل و ثبت یک شرکت در خارج از کشور خود را دارند ، می بایست در آغاز امر شرایط و ضوابط و قوانین و مقررات آن کشور را که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ان دارند به درستی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند تا بهتر بتوانند به هدف های خود که با ثبت و تاسیس شرکت قصد رسیدن به آن را دارند دست پیدا کنند .

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

اگر قصد ثبت شرکت در انگلستان و راه اندازی یک تجارت جدید را دارید ولی از چگونگی انجام این کار اطلاعات کافی ندارید، ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر دست به هر انتخابی بزنید.بریتانیا به مجموعه کشورهای متحدی گفته می شود که درشمال غربی قاره اروپا واقع شده است، بریتانیا یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان را داراست که می تواند نکته مثبتی برای ثبت شرکت در بریتانیا باشد.و همچنین عملکرد موفق بریتانیا در جذب سرمایه گذاران و حمایت از انها جزو عوامل اصلی رشد اقتصاد بریتانیا می باشد.

بطور خلاصه ثبت شرکت در بریتانیا نیازمند موارد زیر می باشد:
1. انتخاب ساختار شرکت
2. ثبت یک اسم برای شرکت
3. ثبت اطلاعات شرکت
4. اختصاص دادن سهام شرکت
5. تکمیل اساسنامه شرکت
6. اخذ وکیل
7. ارائه مدارک مورد نیاز
8. ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

اگر تصمیم ورود به دنیای تجارت بین المللی و در قاره اروپا را دارید ، کشور اسپانیا به علت شرایط بسیار مناسب و خوبی که برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت و تاسیس شرکت ایجاد کرده است ، گزینه خیلی خوبی است .

هر ساله افراد بسیار زیادی برای ثبت شرکت های تجاری و غیرتجاری خود به این کشور یعنی اسپانیا مهاجرت می کنند ، چون که از حمایت دولت اسپانیا بهره مند خواهید شد و همچنین نیازی به پرداختن هزینه های زیاد برای ثبت و تاسیس شرکت خود در کشور اسپانیا نخواهید داشت .

اقتصاد کشور اسپانیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به حساب می آید .

مزیت های ثبت و تاسیس شرکت در کشور اسپانیا :

  • اخذ اقامت دائم پس از 3 سال
  • دریافت ویزای شینگن برای تمامی اعضای خانواده
  • دریافت آسان تر ویزا برای دیگر کشورهای جهان
  • نیاز به سرمایه پایین برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا و اداره آن
  • استفاده از برند اروپایی
  • دسترسی آسان به بازارهای اروپایی
  • افتتاح حساب شرکتی و شخصی در معتبرترین بانک های کشور های اروپایی
  • پس از گذشت پنج سال از دریافت اقامت دائم می توان پاسپورت درخواست کرد
  • نداشتن قانون های اجباری مانند دارا بودن شریک اسپانیایی
  • قوانین تجاری و گمرکی آزاد در محدوده کشورهای عضو شینگن

ثبت شرکت در مجارستان

از جمله محل های بسیار مناسب برای ثبت و تاسیس شرکت در قاره اروپا ، کشور مجارستان است . ثبت شرکت در  کشور مجارستان در سال 2018  یکی از پرمتقاضی ترین راه های مهاجرت اعلام شده است .

کشور مجارستان یک منطقه امن مالیاتی محسوب می گردد . همچنین مجارستان قلمرویی بسیار عالی برای ثبت یک هلدینگ  و شرکت می باشد .

با انجام این کار یعنی ثبت و تاسیس شرکت در مجارستان ، علاوه بر ایجاد یک تجارت بسیار مفید و مطمئن و پایدار برای خود و دیگران ، خواهید توانست اقامت دائم کشور مجارستان را نیز برای خود و خانوادتان بگیرید .

دلایلی که شما ترغیب خواهد کرد که به ثبت شرکت در مجارستان اقدام نمایید :

  • افتتاح حساب شرکتی و شخصی
  • دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت ، تجارت و اقامت طولانی مدت
  • دریافت اقامت شنگن ( برای تمام اعضای خانواده )
  • هزینه های مقرون به صرفه برای تاسیس و اداره شرکت
  • نرخ پایین مالیات بر شرکت : این نرخ فقط 9% و یکی از پایین ترین نرخ ها در اروپا است .
  • مالکیت 100% بدون نیاز به شریک محلی
  • تاسیس سریع و آسان شرکت : ثبت کردن شرکت ظرف 3-2 روز کاری
  • سرمایه اولیه کم که نیاز به سپرده گذاری هم ندارد .
  • دسترسی به بازار اروپا
  • ویزا و گزینه های اقامت آسان برای تمام ملیت ها
  • امکان درخواست اقامت دائم پس از 3 سال
  • استفاده از مارک تجاری ( برند ) اروپایی

ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین و سریع ترین کشورها در زمینه اصلاحات اقتصادی کشور گرجستان می باشد . به علت قرارگرفتن کشور گرجستان در هر دو قاره آسیا و اروپا پایتخت این کشور  یعنی شهر تاریخی تفلیس یکی از اعضاء اتحادیه اروپا می باشد و جز کشور های اروپایی به حساب می آید .

به دلیل آن که کشور گرجستان برای گردشگران ایرانی خدمات ویژه ای را فراهم کرده است ، گردشگران ایرانی بسیاری به این کشور سفر می کنند . در نتیجه این کشور یعنی گرجستان دارای کسب و کار های زیادی می باشد و به همین دلیل سرمایه گذاران بسیاری برای ثبت و تاسیس شرکت خود در این کشور اقدام کرده اند .

این کار یعنی ثبت شرکت در کشور گرجستان مزیت های بسیار زیادی را دارا می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 

  • نیروی کار از هزینه کمی برخوردار می باشد.
  • سهولت دسترسی به کشورهای اروپایی
  • سرمایه گذاران و متقاضیان ثبت شرکت در کشور گرجستان ، علاوه بر داشتن یک شرکت بین المللی می تواند اقامت و حساب بانکی در گرجستان را دریافت نمایند.
  • خدمات در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار ارزان تر و سریع تر می باشد.
  • انجام این کار بسیار آسان و در زمان کم می باشد.
  • میزان مالیات در کشور گرجستان بسیار کم تر است.

 

در کشور گرجستان نیز خواهید توانست ثبت شرکت را در منطقه آزاد این کشور انجام دهید که به نام منطقه آزاد پوتی و منطقه آزاد کوتائیسی معروف می باشد که یکی از مزیت های مهم ثبت کردن شرکت در منطقه آزاد گرجستان ، عدم پرداخت مالیات می باشد .

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

متقاضیان و سرمایه گذارن در کشور لهستان می توانند با تاسیس و ثبت شرکت خود در لهستان حق اقامت کشور لهستان را دریافت کنند . ثبت و تاسیس شرکت در لهستان یکی از بهترین و راحت ترین روش های دریافت اقامت این کشور می باشد که به اعضای خانواده سرمایه گذار نیز این امکان را خواهد داد که اقامت این کشور را داشته باشند .

از مزیت های این کار یعنی ثبت کردن شرکت در کشور لهستان را می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • امکان بیزینس و افتتاح حساب بانکی در کلیه کشورهای اروپایی
  • امکان کار و تحصیل برای اعضای خانواده در لهستان و کل اروپا
  • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت لهستان
  • امکان افتتاح حساب بانکی در لهستان
  • امکان تردد و اقامت در سایر کشورهای اروپایی و عضو شنگن
  • عدم نیاز به حضور دائم فیزیکی در این کشور

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

کشور اسلواکی ، کشوری است که هر ساله افراد بسیار زیادی از تمام دنیا و حتی کشور ایران برای کاریابی ، ادامه تحصیل ، گسترش تجارت و غیره به این کشور مهاجرت و مسافرت می کنند .

مزیت های ثبت شرکت در کشور اسلواکی :

  • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و تحصیلی
  • کار، سفر و تحصیل در هر یک از کشورهای حوزه شنگن
  • پایین بودن قیمت ملک در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
  • افزایش شانس دریافت ویزای استرالیا، کانادا ، آمریکا و انگلستان به علت داشتن کارت اقامت اروپا
  • امکان دریافت اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری
  • با دریافت اقامت کشور اسلواکی از طریق ثبت و تاسیس شرکت ، شما و خانوادتان امکان کار، زندگی و تحصیل را در تمام کشورهای حوزه شنگن خواهید داشت و حقوق کامل شهروندان اروپایی را دریافت خواهید نمود
  • ساده تر بودن فرآیند اخذ اقامت اروپا از این طریق
  • هزینه دریافت این نوع اقامت بالا نیست
  • هزینه های پایین زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی ( در صورت تمایل به زندگی در این کشور )
  • امکان خرید ملک و اتومیبل در کل اتحادیه اروپا
  • عدم نیاز به استخدام کارمند در شرکت
منبع صداقت ثبت هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *