ثبت شرکت در کرمان
بلاگ

ثبت شرکت در کرمان

شهر کرمان وسیع‌ترین شهر ایران و از لحاظ اقتصادی یکی از مهم‌ترین استان‌های ایران به حساب می‌آید و با داشتن مناطق اقتصادی چون چون منطقه ویزه اقتصادی سیرجان در سال های اخیر توسعه قابل توجهی داشته است. در شهر کرمان علاوه بر فعالیت‌های تجاری و بازرگانی در حوزه تولید، خدمات و همچنین تاسیس کارخانه و شرکت‌های معدنی و فرآوری هم می‌توان فعالیت نمود بنابراین ما بر اساس پتانسیل‌هایی که این استان دارد تلاش خواهیم کرد یک راهنمای جامعه ثبت شرکت به مخاطبان خود ارائه دهیم.

اگر می‌خواهید بدون مطالعه این متن و در کمترین زمان اقدام به ثبت شرکت کنید می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما در آرمانی ثبت در ارتباط باشید.

در استان کرمان چه شرکت‌هایی می‌توان ثبت کرد؟

شما هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت نخواهید داشت مگر این که حائز شرایط ثبت شرکت نباشید. شرایط ثبت انواع شرکت‌ها معمولا متفاوت است و بنا به میزان شرکاء و حضور شما، پرداخت و تامین سرمایه و عواملی از این قبیل شرایط متفاوتی در نظر گرفته شده است. دقت کنید که بر اساس موضوع شرکت و همچنین نوع فعالیتی که دارید بهتر است یک شرکت مناسب انتخاب کنید. در ادامه ما انواع شرکت برای انجام فعالیت‌های تجاری، غیر تجاری، خدماتی، بازرگانی، صنعتی و غیره را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

به طور کلی انواع شرکت‌ها عبارتند از:

 1. شرکت سهامی (خاص و عام)
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت با مسئولیت محدود
 7. شرکت تعاونی

در ثبت شرکت‌ها چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ و شرایط ثبت انواع شرکت در استان کرمان چیست؟

 1. همه شرکت‌هایی که نام بردیم جزو شرکت‌های تجاری هستند و در ادامه در خصوص شرکت‌های غیر تجاری نیز مباحثی خواهیم داشت.
 2. هر کدام از شرکت‌ها متناسب با نوع فعالیت خاصی هستند بنابراین بهتر است زمینه فعالیت انواع شرکت‌ها را بشناسید
 3. شرکت‌های با مسئولیت محدود متناسب با فعالیت‌های تجاری هستند. ثبت شرکت تجاری در کرمان بیشتر با عنوان مسئولیت محدود انجام می‌شود.
 4. شرکت‌های تضامنی هم شرکت‌های تجاری هستند که معمولا در عنوان آن از ” برادران” استفاده می‌شود. این شرکت‌های می‌تواند بین دو شریک هم تشکیل شود.
 5. در صورتی که شما یک بازرگان هستید و یا قصد دارید یک شرکت به نام خود راه اندازی کنید اما سرمایه کافی برای آن ندارید می‌توانید از شرکت‌های مختلط غیر سهامی استفاده کنید. این شرکت‌ها ترکیبی از شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی است که یک سرمایه گذار اصلی با تعهدات شرکت تضامنی دارد و چند سرمایه گذار با مسئولیت محدود هستند. معمولا اسم شریک تضامنی در نام شرکت درج می‌شود البته محدودیتی برای ثبت نام دیگر شرکاء وجود ندارد اما حتما باید نام یکی از سرمایه گذاران اصلی شرکت قید شود.
 6. در صورتی که 2 شریک هستید می‌توانید شرکت تضامنی، نسبی، مسئولیت محدود و شرکت مختلط غیر سهامی در کرمان ثبت کنید. در صورتی که که 3 شریک هستید امکان ثبت شرکت‌های بالا بعلاوه شرکت مختلط سهامی و ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان را خواهید داشت. در صورتی که 5 شریک دارید می‌توانید شرکت سهامی عام هم به ثبت برسانید. اما تنها در صورتی که حداقل 7 شریک باشید امکان ثبت شرکت تعاونی در کرمان وجود خواهد داشت.

ثبت شرکت تجاری در کرمان

همانطور که اشاره کردیم اغلب شرکت‌ها تجاری هستند و برای ثبت شرکت تجاری در کرمان می‌توانید بر اساس توضیحاتی که ارائه کردیم اقدام به ثبت شرکت کنید. دقت کنید که معمولا در کشور ما شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌های با مسئولیت محدود و تا حدودی شرکت‌های تضامنی با استقبال بیشتری روبروه می‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید در کرمان به فعالیتی در این موضوعات بپردازید بهتر است اقدام به ثبت شرکتهای فوق کنید.

دقت کنید که ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان تنها مختص به انجام امور تجاری است و هنگام ثبت حتما باید عنوان ” با مسئولیت محدود” در نام شرکت شما قید شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

 • دو نسخه کپی اساسنامه همراه با امضای شرکاء
 • دو نسخه از برگه تقاضانامه شرکت همراه با امضاء
 • دو نسخه از شرکتنامه همراه با امضاء
 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضاء
 • گواهی سوء پیشینه هیئت مدیره
 • ارائه تعهد نامه عدم پیشینه موثر کیفری از سایر اعضای شرکت
 • دو نسخه کامل از صورتجلسه مجمع موسس همراه با امضاء
 • دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت مدیره همراه با امضای اعضای منتخب
 • ارائه وکالت نامه

نحوه تنظیم شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرمان

یک شرکتنامه استاندارد باید دارای اطلاعات کامل و دارای جزئیات باشد. در بخش نخست آن باید به نام شرکت اشاره کنید و حتما نوع شرکت را هم مقابل آن تعیین کنید. مثلا شرکت ابزار دانش ایرانیان با مسئولیت محدود.  در قسمت دوم موضوع فعالیت شرکت را درج کنید و دقت کنید که می‌توانید تا سه موضوع برای آن تعیین کنید. در قسمت بعد حتما نشانی و آدرس دقیق مرکز اصلی شرکت و یا سایر مراکز را عنوان کنید. در قسمت بعد که بسیار مهم است حتما اطلاعات شرکای خود را بعلاوه آدرس سکونت آنان مشخص نمائید. اگر شرکت شما مدت مشخصی دارد حتما ذکر کنید در غیر این صورت مدت را نامحدود بگذارید. سرمایه شرکت را به صورت دقیق مشخص کنید. حتما سرمایه نقدی را از غیر نقدی تفکیک کنید. در یک جدول نام شرکاء را به ترتیب میزان سهمی که دارند و همچنین مقدار سهم مشخص کنید. اعضای هیئت مدیره و همچنین مدیر عامل شرکت را مشخص کنید و سپس اقدام به مشخص نمودن بازرس نمائید.

ثبت شرکت غیرتجاری در کرمان

اگر قصد دارید یک شرکت غیر تجاری برای انجام فعالیت‌های علمی خود داشته باشید می‌توانید به راحتی اقدام به ثبت موسسات غیر تجاری کنید. در شهر کرمان خصوصا در زمینه فعالیت‌های پزشکی و تاریخی شرکت‌هایی از این قبیل ثبت می‌شوند. دقت کنید که شرکتهای غیر تجاری لزوما غیر انتفاعی نیستند و می‌توانید سود حاصل از آن را بین اعضاء تقسیم کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت غیر تجاری در کرمان

 1. دو نسخه از اساسنامه، صورتجلسه هیئت موسس و تقاضانامه
 2. کپی شناسنامه اعضای شرکت
 3. مجوز فعالیت

شرایط ثبت موسسه غیر تجاری

 • حداقل دو نفر موسس و شریک داشته باشد
 • هر میزانی از سرمایه مورد قبول است
 • استعلام اطلاعات نیروی انتظامی
 • اخذ مجوز فعالیت

ثبت شرکت دانش بنیان در کرمان

در سال‌های اخیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بسیار زیاد شده است و بسیاری از دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان کشور در تلاش هستند تا ایده‌های خود را در قالب یک موسسه دانش بنیان به عرصه عمل بیاورند. ما برای تسهیل در ثبت این شرکت‌ها در ادامه شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان در کرمان را توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان در کرمان

 • حداقل دو سوم اعضای هیئت مدیره شما باید دارای حداقل دو شرط زیر باشند
 • مدرک کارشناسی داشته باشند
 • باید در حوزه‌ای که قصد فعالیت دارید حداقل سه سال سابقه کار قابل استناد داشته باشید
 • یک اختراع در سطح ملی یا جهانی
 • باید نیمی از درآمد شرکت شما در سال گذشته درخواست از طریق فروش فناوری حاصل شده باشد
 • حداقل سه کارمند با سابقه کاری شش ماه در شرکت داشته باشید که در شش ماهه گذشته برای آ‌ن‌ها بیمه واریز شده باشد

مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان در کرمان

 1. خلاصه اظهارنامه مالیاتی
 2. رزومه فعالیت شرکت
 3. مدارکی در خصوص پرداخت حقوق، بیمه و مزایای کارکنان

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در کرمان

شما باید حتما در ابتدا روش ثبت شرکت به صورت عادی را انجام داده باشید و سپس اقدام به ثبت نامه در سامانه شرکت‌های دانش بنیان کنید. در ادامه ما روش ثبت شرکت عادی را توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت سهامی در کرمان

ثبت شرکت بازرگانی درکرمان

برای انجام فعالیت‌های بازرگانی و حتی فعالیت‌های تجاری بهتر است یک شرکت سهامی به ثبت برسانید. معمولا برای فعالیت‌های کوچکتر در استان کرمان و خصوصا در شهر‌هایی مانند رفسنجان، سیرجان، بم و غیره شرکت‌های سهامی خاص به ثبت می‌رسند. البته امکان ثبت شرکت سهامی عام هم خواهید داشت که شرایط متفاوتی دارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان

 1. دو سری از اساسنامه و اظهارنامه شرکت با امضای سهامداران
 2. رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه نقدی شرکت
 3. دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت موسس همراه با امضای اعضاء
 4. تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 5. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی اعضای مذکور یا وکیل شرکت
 6. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 7. اقرارنامه عدم سوء پیشینه کیفری اعضاء
 8. ارائه اقرار نامه بازرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارد
 9. ارائه وکالت نامه یا قیم نامه ( کپی برابر اصل آن هم مورد قبول است)

مراحل ثبت شرکت درکرمان

 1. ابتدا به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 2. از قسمت ثبت شرکت فرم‌های مذکور را تکمیل و مستندات لازم را بارگذاری کنید.
 3. پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی شرکت اقدام به دریافت کد رهگیری برای انجام امور خود کنید.
 4. پس از این مرحله باید تمامی مستندات خود را از طریق پست به نشانی اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و برای انجام امور نهایی به این سازمان مراجعه کنید.

هزینه ثبت شرکت در کرمان

همانطور که مطالعه کردید ما هفت نوع شرکت تجاری و تعداد زیادی شرکت غیر تجاری و دانش بنیان داریم که همگی امکان ثبت دارند. هزینه ثبت شرکت در کرمان نیز بسته به نوع شرکتی است که قصد ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها را دارید به همین دلیل برای اطلاع از هزینه دقیق ثبت می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

صداقت ثبت از کارشناسان و بازنشتگان اداره ثبت تشکیل شده است و موفق‌ترین شرکت ثبتی در شهر تهران و کرمان است. ما علاوه بر ثبت شرکت راهنمای و مشاوره لازم در مورد ابعاد حقوقی ثبت شرکت‌ها و همچنین تغییراتی که در آینده در شرکت لحاظ خواهید کرد را هم در اختیارتان قرار خواهیم داد تا تجربه یک همکاری موفق را داشته باشیم.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *