ثبت شرکت در کرمانشاه
بلاگ

ثبت شرکت در کرمانشاه

کرمانشاه یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین استان‌های غربی ایران است که از اهمیت استراتژیک بسیار زیادی در کشور ما برخوردار است و به دلیل فعالیت‌هایی مختلفی که در این استان وجود دارد برای ثبت شرکت‌های تجاری، غیر تجاری، موسسات و شرکت‌های دانش بنیان بسیار مناسب است. ما در این مقاله با توجه به پتانسیل‌هایی که این استان دارد یک راهنمای ثبت شرکت در کرمانشاه به کابران خود ارائه می‌دهیم. شما برای ثبت انواع شرکت در شهرستان‌های اسلام آباد، سرپل ذهاب، کنگاور، سنقر و سایر شهرستان‌ها هم می‌توانید از این راهنما استفاده کنید و در صورت نیاز به ثبت شرکت فوری در کرمانشاه با ما تماس حاصل نمائید.

نکته بسیار مهم در ثبت شرکت‌ها مشخص نمودن نوع شرکت است ما به صورت کامل انواع شرکت را توضیح داده‌ایم بنابراین دقت کنید که بر اساس موضوع فعالیت شرکت بهترین نوع آن را مشخص کنید. کرمانشاه دارای پتانسیل‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و تولیدی بسیار زیادی است. حتی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری مانند موسسات حقوقی هم در این استان رواج بسیار زیادی دارد بنابراین به دقت این راهنما را مطالعه کنید ما نحوه ثبت شرکتها، برند و لوگو و همچنین تهیه مستندات و مدارک ثبتی در کرمانشاه را به شما آموزش خواهیم داد.

ثبت شرکت های تجاری در کرمانشاه

 1. شرکت سهامی عام و خاص
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت با مسئولیت محدود
 7. شرکت تعاونی

ثبت شرکت غیر تجاری در کرمانشاه

 1. موسسات غیر انتفاعی مانند یک موسسه ادبی یا علمی
 2. موسسات انتفاعی مانند ثبت شرکت حقوقی

ثبت شرکت تجاری در کرمانشاه

برای ثبت شرکت تجاری معمولا فعالین اقتصادی در کرمانشاه از شرکت های سهامی خاص و یا شرکت‌های مسئولیت محدود و گاها شرکت تضامنی استفاده می‌کنند. این شرکت‌ها برای انجام فعالیت‌های بازرگانی، تجاری، صنعتی، ساختمانی، کشاورزی و غیره بسیار مناسب هستند به همین دلیل ما در ابتدا نحوه ثبت شرکت در کرمانشاه را با این موارد آغاز خواهیم کرد.

مراحل تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه:

 1. حداقل دو شریک داشته باشید
 2. اقدام به برگزاری مجمع موسسین کنید
 3. سرمایه شرکت را آماده کنید
 4. مدارک شرکت مانند شرکتنامه را آماده کنید
 5. اقدام به ثبت اینترنتی و حضوری کنید

نحوه تنظیم شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه

مهم ترین چیزی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز دارید و باید با دقت آن را تهیه کنید شرکتنامه است. شرکتنامه چیست؟ به شکل ساده شرکتنامه شناسنامه ای است که شما به صورت پیشنهادی به اداره ثبت شرکت ها ارسال می‌کنید. شرکتنامه باید دارای نام شرکت، موضوع فعالیت، نشانی و آدرس شرکت، اطلاعات کامل شرکاء، مدت زمان شرکت، مدیر عامل و هیئت مدیره، موارد انحلال، میزان سرمایه ( نقدی و غیر نقدی) و میزان سهم هر شریک است که باید به امضاء همه اعضا برسد و حتما در دو نسخه تهیه شود. برای دانلود نمونه فرم شرکتنامه می‌توانید به صفحه اصلی سایت آرمانی ثبت مراجعه کنید.

ثبت شرکت سهامی در کرمانشاه

ثبت شرکت بازرگانی در کرمانشاه

یکی از بهترین انواع شرکتی که می‌توانید ثبت کنید سهامی خاص است. خصوصا اگر فعالیت شما در حوزه بازرگانی است. البته شرکت سهامی خاص را برای سایر موارد فعالیت هم می‌توانید استفاده کنید حتی برای انجام فعالیت‌های خدماتی در استان کرمانشاه. برای ثبت این شرکت حداقل باید 3 شریک داشته باشید و شرایط ثبتی آن هم بسیار ساده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

 1. دو نسخه کامل از اساسنامه و اظهار نامه شرکت که به امضای تمامی اعضا رسیده باشد
 2. رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه نقدی شرکت
 3. دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت موسس همراه با امضاء
 4. تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 5. کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای مذکور و وکیل شرکت
 6. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 7. ارائه اقرار نامه برای کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل که در آن قید شده باشد هیچگونه محدودیت یا ممنوعیتی بر اساس اصل 141 قانون اساسی و همچنین ماده 126 و 111 قانون تجارت وجود ندارد.
 8. ارائه وکالت نامه یا کپی برابر اصل آن برای انجام امور ثبتی

دقت کنید که شما نیاز به تعیین بازرس دارید و این افراد یا فرد نباید از سهامداران شرکت باشد و یا رابطه نسبی با آن‌ها داشته باشد. امضای بازرس برای تعیین هیئت مدیره و همچنین صورتجلسه ضروری است و باید مدرک بازرس را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهید.

ثبت موسسه حقوقی در کرمانشاه

بعد از شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی خاص بیشترین درخواست ثبت شرکت در کرمانشاه مربوط به ثبت شرکت‌های حقوقی است. شرکت های حقوقی جزو شرکت های غیر تجاری و انتفاعی هستند. برای ثبت موسسه حقوقی حتما باید اعضای شما کمتر از سه نفر نباشد.

شرایط ثبت موسسه حقوقی در کرمانشاه

 1. وکلاء باید پروانه فعالیت فعال داشته باشند و همواره آن را تمدید کنند
 2. سابقه کیفری درجه 4 به بالا نداشته باشند
 3. نباید دفتر وکالت داشته باشند و عضو هیچ موسسه حقوقی نباشند
 4. به فساد یا فعالیتی که نافی شغل آن هاست معروف نباشند
 5. حداقل یک میلیون ریال سرمایه نقدی
 6. یکی از اعضاء حداقل ده سال سابقه وکالت داشته باشد
 7. اساسنامه شرکت باید ابتدا در کانون وکالت کرمانشاه تایید شده باشد

مدارک لازم برای ثبت موسسه حقوقی

 1. دو نسخه تقاضامه ثبت شرکت
 2. دو نسخه از اساسنامه شرکت
 3. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضاء
 4. وکالتنامه برای انجام امور ثبت

مراحل ثبت شرکت در کرمانشاه

قبل از انجام امور ثبت شرکت به صورت اینترنتی حتما تمامی مدارک فوق را آماده کنید و حتما وکیل و یا فردی که قصد ثبت شرکت دارد اقدام به ورود اطلاعات کند.

 1. ابتدا به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 2. از قسمت ثبت شرکت فرم‌های مذکور را تکمیل و مستندات لازم را بارگذاری کنید. این فرم‌ها در مورد شخص درخواست کننده ثبت، نام و یا نام‌های شرکت و همچنین اطلاعاتی در خصوص نوع شرکت شماست.
 3. پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی شرکت اقدام به دریافت کد رهگیری برای انجام امور خود کنید.
 4. پس از این مرحله باید تمامی مستندات خود را از طریق پست به نشانی اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و برای انجام امور نهایی به این سازمان مراجعه کنید.

هزینه ثبت شرکت در کرمانشاه

در کشور ما بیش از ده نوع شرکت متفاوت می‌توان ثبت کرد و هزینه ثبت شرکت در کرمانشاه نیز بستگی به نوع شرکت شما خواهد داشت. عمده هزینه‌های ثبت شرکت مربوط به حق ثبت، ابطال تمبر، حق وکالت، هزینه ثبت تاسیس در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار می‌باشد.

ما تمامی امور مربوط به ثبت شرکت در کرمانشاه را در کمترین زمان ممکن برای شما به ثبت خواهیم رساند تا از بروز هر گونه مشکلی در روند ثبت و همچنین ارائه مستندات به سامانه ثبت شرکت‌ها جلوگیری شود. ما هزینه‌های ثبتی را شما را کاهش خواهیم داد و یک شرکت معتبر برای شما به ثبت خواهیم رساند تا در ادامه فعالیتتان جهت ایجا تغییرات، اصلاحات و سایر امور نیز در کنارتان باشیم. برای دریافت مشاوره ثبتی و یا سایر امور می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *