ثبت شرکت در ایلام
بلاگ

ثبت شرکت در ایلام

ایلام یکی از شهر‌های مرزی ایران است که بخش قابل توجه تجارت ایران و عراق از مرز‌های این استان انجام می‌شود. با توجه به این که بیشترین مراودات تجاری ایران در جهان با کشور عراق است شهر ایلام هم از اهمیت استراتژیکی برخوردار شده است. ثبت شرکت در ایلام به دلیل همین چشم انداز ویژه است که مورد توجه بسیاری از شرکت‌های حقیقی و حقوقی قرار گرفته است.

به طور کلی امکان ثبت هر شرکتی در شهر ایلام وجود دارد. شرکت های تجاری شامل شرکت‌های سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی، تعاونی، مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی جزو شرکت‌های تجاری قابل ثبت در ایلام هستند. علاوه بر این شرکت‌ها امکان ثبت شرکت‌های غیر تجاری و موسسات حقوقی و غیره نیز وجود خواهد داشت. موسسات بنا بر اینکه چه موضوعی برای فعالیت خود انتخاب می‌کنند روش ثبتی متفاوتی خواهند داشت اما به شرکت‌های تجاری تقریبا مراحل ثبت یکسانی دارند.

ما در این راهنمای ثبت شرکت تلاش خواهیم کرد مهم‌ترین شرکت‌های تجاری، شرایط ثبت آن‌ها، مراحل و مدارک ثبت و هزینه‌های ثبتی را به شما آموزش دهیم. در صورتی که نیاز به ثبت فوری شرکت در استان ایلام را دارید می‌توانید با کارشناسان آرمانی ثبت در تماس باشید.

ثبت شرکت پیمانکاری در ایلام

یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها در استان ایلام شرکت‌های پیمانکاری هستند که جزو شرکت‌های تجاری به حساب می‌آیند. این شرکت‌ها در زمینه ساخت و ساز ساختمان، تاسیسات، برق و خدمات سازه‌های شهری و غیره فعالیت می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های خدماتی نیز جزو شرکت‌های پیمانکاری هستند. معمولا شرکت‌های پیمانکاری علاوه بر این که با افراد حقیقی همکاری می‌کنند بخش قابل توجهی از سودشان را در همکاری با سازمان‌ها و شرکت در مزایده‌ها و مناقصات می‌دانند به همین دلیل در صورتی فعالیت شما معطوف به مناقصات است بهتر است که یک شرکت سهامی خاص ثبت کنید. البته امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود هم دارید اما توسعه کسب و کار شما با شرکت‌های سهامی خاص امکان پذیرتر است.

ما در ادامه روش‌های ثبت شرکت پیمانکاری را در قالب شرکت سهامی خاص توضیح خواهیم داد. دقت کنید که از شرکت‌های سهامی خاص می‌توانید برای امور بازرگانی هم استفاده کنید و روند ثبت آن دقیقا مشابه با مراحلی است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

 1. در ابتدای تاسیس شرکت شما باید حداقل متشکل از 5 عضو باشد. 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس
 2. باید 35 درصد از سرمایه شرکت را در یکی از بانک های کشور و به اسم شرکت در حال تاسیس واریز و از بانک گواهی پرداخت دریافت کنید.
 3. جلسه مجمع موسسین تشکیل داده و مدارک زیر را آماده کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی در ایلام

 1. دو نسخه اساسنامه شرکت با امضای سهامداران
 2. دو نسخه اظهارنامه که باید توسط حسابدار آماده شود
 3. رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت
 4. دو نسخه صورتجلسه هیئت موسس
 5. تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 6. مدیر عامل شرکت نباید کمتر از 23 سال سن داشته باشد
 7. کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای شرکت یا وکیل شرکت
 8. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 9. اعضا باید در یک اقرار نامه اعلام کنند که هیچ محدودیت قانونی برای حضور در شرکت ندارند
 10. ارائه اقرار نامه بازپرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارند
 11. ارائه وکالت نامه یا کپی برابر اصل آن

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

شرکت های با مسئولیت محدود برای انجام امور تجاری ثبت می‌شوند. معمولا بیشترین شرکتی که ثبت می‌شود از همین نوع است چرا که کاربرد عام‌تر و شرایط ساده‌ای برای ثبت دارد. در صورتی که کسب و کار شما تجاری است و قصد ثبت شرکت تجاری در ایلام را دارید می‌توانید با حداقل میزان سرمایه اقدام به تاسیس شرکت کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

 1. در صورتی که موضوع شرکت شما خاص است و بر اساس نظر کارشناس ثبت نیاز به مجوز فعالیت دارد ابتدا باید از نهاد‌های ذی صلاح مجوز کسب دریافت کنید.
 2. دو نسخه از شرکتنامه که به امضای اعضاء رسیده باشد
 3. دو نسخه از اساسنامه با همین ساز و کار
 4. دو نسخه از اظهار نامه به همراه امضاء
 5. کپی برابر اصل مدارک شناسایی همه شرکاء و مسئولان شرکت
 6. صورتجلسه مجمع عمومی
 7. گواهی پرداخت سرمایه شرکت
 8. گواهی سوء پیشینه اعضاء
 9. انتخاب وکیل برای انجام امور ثبتی

مراحل ثبت شرکت در ایلام

این مراحل برای ثبت همه شرکت‌ها تقریبا یکسان و کلی است.

 1. برگزاری مجمع موسسین و تنظیم مدارکی که در بالا اشاره کردیم.
 2. ورود به سامانه ثبت شرکت‌ها به آدرس www.sherkat.ssaa.ir
 3. تکمیل فرم‌های مربوط به نام و اطلاعات شرکت و همچنین بارگذاری مدارک توسط وکیل
 4. دریافت کد رهگیری
 5. ارسال مدارک به صورت پستی
 6. مراجعه به اداره ثبت شرکتهای ایلام

زمان و هزینه ثبت شرکت در ایلام

معمولا برای انجام امور مربوط به ثبت شرکت بیش از 20 روز زمان نیاز است. اما فرآیند کلی ثبت شرکت احتمالا بیش از یک ماه زمان خواهد برد. در واقع بخش متغیر در تعیین زمان ثبت شرکت مربوط به آمادگی شرکاء و فرآیند تهیه مدارک است. در صورتی که بتوانید حداقل در یک بازه ده روزه تمامی مدارک را تهیه و اقدام به برگزاری مجمع موسسین کنید حدودا در یک بازه یک ماهه موفق به ثبت شرکت می‌شوید. این زمان حدودی است و در صورتی که نقصی در پرونده شما باشد و یا اطلاعات نادرستی به سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کرده باشید احتمالا زمان بیشتری برای ثبت نیاز خواهید داشت.

هزینه ثبت شرکت در ایلام مانند سایر شهرستان‌هاست. به طور کلی ثبت شرکت با در نظر گرفتن هزینه‌هایی چون حق کارشناسی و ثبت، هزینه آگهی و تمبر، برابر اصل مدارک و غیره مشخص نمی‌شود و معمولا هزینه‌های وکالت ثبت را هم باید به ارقام فوق افزود.

شرکت صداقت ثبت متشکل از کارشناسان و بازنشستگان ادارات ثبتی کشور است که در کمترین زمان ممکن و با پایین‌ترین تعرفه ثبتی اقدام به ثبت یک شرکت حرفه‌ای برای شما می‌کند. در صورت نیاز به مشاوره ثبت شرکت، ثبت برند و لوگو و دریافت کارت بازرگانی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *