ثبت شرکت در اهواز
بلاگ

ثبت شرکت در اهواز

شهر اهواز و استان خوزستان یکی از مهم‌ترین شهر‌های کشور ما هستند که دارای منابع و پتانسیل‌ های بسیار زیادی است که بازرگانان و فعالان اقتصادی را ترغیب به سرمایه گذاری می‌کند. شهر اهواز از لحاظ کشاورزی دارای چشم انداز‌های فوق العاده ای است و بخش قابل توجه‌ای از غلات کشور در این استان تولید می‌شود از سوی دیگر اهواز امکان های بسیار زیادی برای فعالیت‌های ترانزیتی و همچنین صنعتی دارد. بخش سنتی این استان هم توانسته جایگاه خوبی در صنایع دستی داشته باشد. ما برای ثبت شرکت در اهواز دقیقا به همین پتانسیل‌ها اشاره خواهیم کرد و بر این اساس انواع شرکت قابل ثبت در این استان را توضیح خواهیم داد. در بخش پایانی این مقاله مدارک و شرایط ثبت شرکت، هزینه‌ها و همچنین زمان لازم برای ثبت در استان خوزستان را به صورت کامل شرح می‌دهیم.

به طور کلی ما دو نوع شرکت قابل ثبت داریم. اول شرکت‌های تجاری هستند و دیگری شرکت‌های غیر تجاری یا موسسات. شما هیچ مشکلی برای ثبت انواع شرکت ها در اهواز نخواهید داشت تنها باید حائز شرایط ثبت باشید. علاوه بر این چون هر کدام از این شرکت‌ها مسئولیت حقوقی خاصی برای شما ایجاد می‌کند بهتر است که بهترین نوع شرکت را برای فعالیت‌های خود انتخاب کنید.

ثبت انواع شرکت غیر تجاری در اهواز

 • موسسات انتفاعی
 • موسسات غیر انتفای

ثبت انواع شرکت تجاری در اهواز:

 1. شرکت سهامی
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت با مسئولیت محدود
 7. شرکت تعاونی

دقت کنید که شرکت‌های مذکور تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. بعضی از این تفاوت‌ها مربوط به موضوع فعالیت و برخی مربوط به ساختار حقوقی شرکت هستند. ما برای آشنایی بیشتر شما توضیح مختصری در این خصوص خواهیم داشت.

حداقل تعداد شرکای شما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، نسبی و مختلط غیر سهمی 2 نفر خواهد بود. برای ثبت شرکت سهامی خاص، مختلط سهامی و تضامنی نیاز به حداقل 3 شریک دارید. در صورتی که 5 شریک داشته باشید می‌توانید برای ثبت شرکت سهامی عام هم اقدام کنید. و نهایتا برای ثبت شرکت‌های تعاونی حداقل 7 شریک باید داشته باشید.

در کشور ما همه شرکت‌های بالا سابقه ثبت دارند. بیشترین شرکتی که در اهواز و استان خوزستان به ثبت می‌رسد شرکت‌های سهامی خاص، مسئولیت محدود و سهامی عام هستند. شرکتهای تضامنی، نسبی در رده‌های بعدی قرار دارند اما تعداد ثبت شرکت‌های مختلط سهامی و غیر سهامی در خوزستان کمتر از سایرین است. دلیل این استقبال سادگی ساختار این شرکت‌ها و مزیت‌هایی است که برای انواع فعالیت‌های تجاری، بازرگانی و خدماتی ایجاد می‌کنند.

ثبت شرکت تجاری در اهواز

بخش قابل توجهی از تجارت در کشور ما در استان خوزستان صورت می‌گیرد و حتی این استان به یک مرکز تجاری برای اقلام مختلف کشاورزی، صنعتی، تولیدی و فرآورده‌های مختلف تبدیل شده است. بنابراین در صورتی که قصد دارید در اهواز اقدام به ثبت شرکت تجاری کنید بهتر است یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید.

مراحل تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در اهواز:

 1. تنظیم شرکتنامه و امضای آن توسط همه شرکاء
 2. تشکیل جلسه و تهیه صورتجلسه توسط مجمع موسس
 3. پرداخت سرمایه شرکت
 4. ارسال مدارک به صورت اینترنتی و پستی به اداره ثبت

مدارک لازم برای ثبت شرکت تجاری در اهواز ( با مسئولیت محدود)

 • دو نسخه از تقاضا نامه شرکت همراه با امضاء
 • دو نسخه از شرکتنامه با امضاء شرکاء
 • دو نسخه از صورتجلسه هیئت موسس
 • کارت ملی و کپی شناسنامه برابر اصل کلیه شرکاء
 • دو جلد اساسنامه همراه با امضاء
 • گواهی سوء پیشینه برای تمامی اعضای شرکت نه فقط شرکاء
 • تاییده غیر دولتی بودن اعضاء

ثبت شرکت سهامی در اهواز

ثبت شرکت بازرگانی در اهواز

بازرگانی یکی از مهم‌ترین مشاغل در استان اهواز به حساب می‌آید و چندین شرکت موفق ایرانی و خارجی در زمینه‌های مختلف در استان خوزستان فعالیت می‌کنند. بهترین قالب برای فعالیت بازرگانی استفاده از شرکت‌های سهامی خاص در اهواز است. شرکت های سهامی خاص که اعتبار بسیار زیادی هم بین سایر شرکت‌ها دارند هم قابلیت توسعه بیشتری دارند و هم ساختار حقوقی و قانونی آن‌ها مشکلات رایج در بعضی از شرکت‌ها را ندارد به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای فعالیت‌های بازرگانی است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

 • دو نسخه اساسنامه
 • دو نسخه اظهارنامه
 • رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت
 • دو نسخه صورتجلسه هیئت موسس
 • تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 • کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای شرکت یا وکیل شرکت
 • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • اعضا باید در یک اقرار نامه اعلام کنند که هیچ محدودیت قانونی برای حضور در شرکت ندارند
 • ارائه اقرار نامه بازپرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارند
 • ارائه وکالت نامه یا کپی برابر اصل آن

مراحل ثبت شرکت در اهواز

 1. ابتدا با برگزاری جلسه اقدام به تهیه تمامی مدارک مذکور کنید
 2. بهتر است تهیه مدارک و روند ثبت را به شرکت‌های ثبتی و یا وکیل واگذار کنید
 3. از تمامی مدارک خود اسکن تهیه کنید ( با حجم کم)
 4. به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 5. از قسمت ثبت شرکت فرم‌های مذکور را تکمیل و مستندات لازم را بارگذاری کنید.
 6. پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی شرکت اقدام به دریافت کد رهگیری برای انجام امور خود کنید.
 7. مستندات را در زمان خواسته شده و از طریق پست به نشانی اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و برای انجام امور نهایی به این سازمان مراجعه کنید.

هزینه ثبت شرکت در اهواز

هزینه ثبت شرکت در اهواز با توجه به انتخاب نوع شرکت شما مشخص خواهد شد. در صورتی که تمامی مدارکی که اشاره کردیم را تهیه کنید تنها هزینه‌هایی مانند حق ثبت، ابطال تمبر، آگهی در روزنامه، حق وکالت، هزینه‌های پستی و همچنین هزینه‌های تهیه مدارک را خواهید داشت.

شرکت صداقت ثبت متشکل از کارشناسان و حقوقدانان مجربی در حوزه ثبتی در استان اهواز است. در صورتی که نیاز به ثبت شرکت دارید می‌توانید در خواست خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و در کمترین زمان ممکن یک شرکت حرفه‌ای ثبت نمائید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.