ثبت شرکت در اردبیل
بلاگ

ثبت شرکت در اردبیل

اردبیل از کلان‌ شهر‌های مهم ایران در بخش شمال غربی است و یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهر‌های ایران به حساب می‌آید. اردبیل از لحاظ اقتصادی هم از شهر های مهم‌ ما به حساب می‌آید و در بخش کشاورزی و صنعتی رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. بسیاری از شرکت‌های بین المللی از کشور های ایتالیا و روسیه در گذشته در این شهر سرمایه گذاری داشته‌اند و به دلیل منابع و جاذبه‌های طبیعی اهمیت بسیار زیادی دارد.

هم مرز بودن این استان با کشور آذربایجان امکان و فرصت سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در اردبیل را بیش از پیش کرده است و بسیاری از افرادی که در حوزه تجاری و بازرگانی فعالیت می‌کنند به دنبال توسعه کسب و کار خود در این استان هستند. ثبت شرکت در اردبیل با توجه به مزیت‌هایی که اشاره کردیم علاوه بر بومیان این استان توسط بسیاری سایر فعلان اقتصادی هم صورت می‌گیرد به همین دلیل ما برای آشنایی بیشتر شما یک راهنمای جامع ثبت شرکت در اردبیل، مشکین شهر، پارس آباد، خلخال و غیره آماده کرده‌ایم.

راهنمای ثبت شرکت در اردبیل

شما می‌توانید به راحتی و با چند گام ساده اقدام به ثبت شرکت در اردبیل کنید. انواع شرکت تجاری و غیر تجاری برای فعالیت در حوزه‌های فناوری، خدماتی، اقتصادی، بازرگانی، کشاورزی، ساختمانی و غیره در این شهر مقدور است.

به طور کلی انواع شرکت‌ها عبارتند از:

 1. شرکت سهامی (خاص و عام)
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت با مسئولیت محدود
 7. شرکت تعاونی

نکاتی برای ثبت فوری شرکت در اردبیل

 1. اگر فعالیت شما تجاری است سعی کنید بهترین نوع شرکت را انتخاب کنید.
 2. برای شرکت خود حداقل سه موضوع فعالیت در نظر بگیرید
 3. در صورتی که قصد ثبت شرکت تجاری را دارید بهتر است از شرکت‌های با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص استفاده کنید.
 4. اگر قصد دارید که تضمین بیشتری برای همکاری شرکاء قائل شوید استفاده از شرکت‌های تضامنی بسیار مناسب است. خصوصا در صورتی که با اقوام خود اقدام به تاسیس شرکت می‌کنید.
 5. در صورتی که سرمایه کافی ندارید می‌توانید شرکت مختلط سهامی تاسیس کنید.
 6. در صورتی که 2 شریک هستید می‌توانید شرکت تضامنی، نسبی، مسئولیت محدود و شرکت مختلط غیر سهامی در اردبیل ثبت کنید. در صورتی که که 3 شریک هستید امکان ثبت شرکت‌های بالا بعلاوه شرکت مختلط سهامی و ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل را خواهید داشت. در صورتی که 5 شریک دارید می‌توانید شرکت سهامی عام هم به ثبت برسانید. اما تنها در صورتی که حداقل 7 شریک باشید امکان ثبت شرکت تعاونی در اردبیل وجود خواهد داشت.

ثبت شرکت تجاری در اردبیل

به همه فعالیت‌های اقتصادی که در آن سرمایه‌ای دخیل باشد و با آن به کسب درآمد برسید فعالیت تجاری می‌گویند. فعالیت تجاری در اردبیل می‌تواند در قالب فعالیت‌های خدماتی، صنعتی، ساختمانی، تولیدی، توریسم، پزشکی و غیره باشد. بنابراین شما هر موضوعی برای فعالیت خود داشته باشید می‌توانید اقام به ثبت شرکت تجاری در اردبیل کنید مگر این که فعالیت شما غیر انتفاعی باشد که جزو حوزه شرکت‌های غیر تجاری مانند موسسات، انجمن‌ها و کانون‌های علمی است.

همانطور که اشاره شد بهترین نوع شرکت تجاری می‌تواند شرکتی با مسئولیت محدود باشد. این شرکت‌ها اغلب مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارد و به دلیل ساز و کار سازمانی و حقوقی ساده‌تری که دارد کارآیی بیشتری هم خواهد داشت. دقت کنید در صورتی که حوزه فعالیت شما گسترده و یا خاص باشد بهتر است که یک مشاوره تخصصی دریافت کنید. از ویژگی‌های شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل می‌توان به مسئولیت به تناسب سهم الشرکه اشاره کرد و همچنین تعداد شرکایی که بسیار اندک است.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل چه مدارکی نیاز است؟

 • دو نسخه کپی اساسنامه همراه با امضای شرکاء. در سایت آرمانی ثبت می‌توانید راهنمای تنظیم اساسنامه را مشاهده و یا با کارشناسان ما جهت تنظیم اساسنامه و ثبت شرکت تماس بگیرید.
 • دو نسخه از برگه تقاضانامه شرکت همراه با امضاء
 • دو نسخه از شرکتنامه همراه با امضاء. شرکتنامه اطلاعات کلی شرکت شماست.
 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضاء
 • گواهی سوء پیشینه هیئت مدیره
 • ارائه تعهد نامه عدم پیشینه موثر کیفری از سایر اعضای شرکت
 • دو نسخه کامل از صورتجلسه مجمع موسس همراه با امضاء
 • دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت مدیره همراه با امضای اعضای منتخب
 • ارائه وکالت نامه

ثبت شرکت دانش بنیان در اردبیل

در سال‌های اخیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بسیار زیاد شده است و بسیاری از دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان کشور در تلاش هستند تا ایده‌های خود را در قالب یک موسسه دانش بنیان به عرصه عمل بیاورند. ما برای تسهیل در ثبت این شرکت‌ها در ادامه شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان در اردبیل را توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت بازرگانی دراردبیل

با توجه به این که استان اردبیل یک شهر مرزی است احتمالا بخش قابل توجهی از فعالیت شما بازرگانی باشد. ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل بهترین گزینه برای انجام امور بازرگانی و تجاری است. شرکتهای سهامی خاص با حداقل سه شریک تشکیل می‌شوند و هر سهامدار به میزان سهمش در مسئولیت‌های شرکت شریک خواهد بود. معمولا ثبت شرکت سهامی کمی پیچیده تر از شرکت‌های با مسئولیت محدود است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل

 1. دو سری از اساسنامه و اظهارنامه شرکت با امضای سهامداران
 2. رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه نقدی شرکت
 3. دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت موسس همراه با امضای اعضاء
 4. تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 5. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی اعضای مذکور یا وکیل شرکت
 6. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 7. اقرارنامه عدم سوء پیشینه کیفری اعضاء
 8. ارائه اقرار نامه بازرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارد
 9. ارائه وکالت نامه یا کپی برابر اصل آن

مراحل ثبت شرکت دراردبیل

 1. ابتدا با دریافت مشاوره لازم اقدام به تنظیم و تهیه مدارک فوق کنید.
 2. حتما جزئیات مربوط به تاریخ جلسات را در همه برگه‌های صورتجلسه درج کنید
 3. از تمامی مدارک خود اسکن بگیرید
 4. ابتدا به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 5. از قسمت ثبت شرکت فرم‌های مذکور را تکمیل و مستندات لازم را بارگذاری کنید.
 6. پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی شرکت اقدام به دریافت کد رهگیری برای انجام امور خود کنید.
 7. مدارک را به صورت پستی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید.

هزینه ثبت شرکت در اردبیل

هزینه ثبت شرکت در اردبیل با توجه به این که چه نوع شرکتی ثبت خواهید کرد متفاوت خواهد بود. پرداخت هزینه‌های مربوط به حق ثبت و کارشناسی، هزینه ‌های پستی، هزینه‌های انجام امور وکالت، هزینه درج آگهی در روزنامه و امثالهم جزو مخارجی است که باید به صورت قانونی پرداخت کنید.

در صورتی که نیاز به ثبت فوری انواع شرکت تجاری، غیر تجاری، موسسه، لوگو و یا برند در استان اردبیل را دارید می‌توانید با کارشناسان صداقت ثبت تماس حاصل نمائید. صداقت ثبت از شرکت‌های معتبر ثبتی در اردبیل است که امور ثبتی در خارج از کشور را هم بر عهده دارد. جهت انجام مشاوره ثبتی می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.