ثبت شرکت تولیدی
بلاگ

ثبت شرکت تولیدی

با توجه به تنوع فعالیت های تولیدی در داخل کشور، ثبت شرکت تولیدی تقاضای بسیار بالایی دارد. این تقاضا بیشتر از سوی واحدهای تولیدی یا متقاضیانی می باشد که قصد فعالیت در تولید انواع محصولات مصرفی و غذایی با ثبت شرکت را داشته باشند. 

اگر چه آگاهی کامل از همه شرایط و ضوابط ثبت یک شرکت نیاز به مدت زمان زیادی دارد تا بتوان با روند ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها و نحوه اخذ مجوزهای لازم آشنا شوید، اما ما در این متن تلاش خواهیم کرد تا به طور خلاصه نگاهی گذرا به این فرایند با ذکر چند نکته خاص داشته باشیم. 

شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا دریافت خدمات مرتبط با ثبت شرکت و یا نحوه اخذ مجوزهای لازم برای انجام فعالیت های تولیدی با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

شرکت تولیدی چیست؟

یک شرکت تولیدی همان طور که به خوبی از نام آن واضح است به فعالیت های تولیدی می پردازد. این فعالیت ها تنوع بسیار بالایی دارند و می توانند به تولید انواع قطعات و یا محصولات نهایی یا انواع محصولات غذایی، نوشیدنی ها و … مربوط باشند.
نکته مهمی که در مورد شرکت های تولیدی وجود دارد گستره فعالیت آن ها می باشد که با توجه به نوع محصول و فرایندی که منجر به تولید آن می شود می تواند محدود یا گسترده باشد.
برای مثال یک شرکت تولید لوازم خانگی با توجه به پیچیدگی هایی که تولید قطعات و یا مونتاژ آن ها دارد می تواند بسیار بزرگ تر از یک شرکت تولیدی انواع خشکبار باشد که تنها به فعالیت در حوزه خشک کردن محصولات کشاورزی و یا باغی با استفاده از تجهیزات محدود خواهد پرداخت.
با توجه به تنوع بالای این فعالیت ها می باشد که واحدهای تولیدی بسیار زیادی در سرتاسر دنیا و از جمله در داخل ایران هستند که نیازمند ثبت شرکت تولیدی برای تامین نیازهای مردم یا صنعت و برخورداری از مزایای آن به همراه کسب سود بیشتر می باشند.
در صورتی که قصد دارید در هر یک از حوزه های تولیدی فعالیت کنید، بهتر است که سعی کنید آشنایی بیشتری با فرایند ثبت این شرکت ها پیدا کنید تا دید بهتری نسبت به این موضوع به دست آورید.

مراحل ثبت شرکت تولیدی

اگر چه با در نظر گرفتن حوزه ای که در حال تلاش برای انجام فعالیت های تولیدی در آن می باشید باید از سازمان های مختلفی مجوزهای خود را اخذ کنید، اما به طور کلی برای ثبت شرکت تولیدی در هر حوزه ای نیاز به طی مراحلی می باشد که کمابیش یکسان هستند.
شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای خاصی که برای واحد تولیدی خود نیاز خواهید داشت با ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که در اغلب موارد وزارت صمت یا صنعت، معدن و تجارت مسئول ارائه مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه می باشد و متقاضیان می توانند از طریق سامانه بهین یاب نسبت به اخذ این مجوزها اقدام کنند.
در هر صورت برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه طی این مراحل می توانید از متخصصان ما کمک بگیرید. با این وجود ما چند نکته را در مورد ثبت شرکت برای انجام فعالیت های تولیدی در ادامه برای شما ذکر خواهیم نمود.

ثبت شرکت تولیدی با انتخاب نام و نوع شرکت

در صورتی که به عنوان متقاضی قصد ثبت شرکت با همراهی شرکای خود را دارید، اولین مرحله برای ثبت شرکت تولیدی انتخاب یک نام مناسب برای شرکت است.
توجه داشته باشید که نام انتخاب شده توسط شما نباید تکراری باشد و علاوه بر این کلمات استفاده شده در نام شرکت باید دارای مفهوم و معنی روشن و مطابق با عرف بوده و در ضدیت با نظام و .. نباشد.
استفاده از کلمه تولیدی در نام شرکت هایی که قصد فعالیت در حوزه تولید را داشته باشند الزامی است و علاوه بر این نباید از نام ارگان های دولتی برای نام گذاری شرکت خود استفاده کنید.
البته چند توصیه دیگر وجود دارد که به طور خاص برای متقاضیان ثبت شرکت داریم. اول این که سعی کنند نام انتخاب شده برای شرکت جذاب باشد و مشتری ها را ترغیب به خرید محصولات شما کند. دوم این که تلاش کنید نامی که انتخاب می کنید مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد.
در این مرحله علاوه بر نام شرکت، بسیار مهم است که قالب ثبت شرکت خود را مشخص کنید. به طور معمول متقاضیان شرکت تولیدی خود را در قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت می کنند.
شما هم پس از تصمیم گیری در این مورد باید با توجه به نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید مدارک مورد نیاز را برای ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود آماده و برای اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید. مدت زمان طی این مراحل وابسته زمان مورد نیاز برای بررسی این مدارک در اداره ثبت شرکت ها است.

چند نکته برای ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی باید سمت هر یک از اعضا در شرکت به طور مشخص تعیین شده باشد و علاوه بر این سهم هر یک از اعضا به طور دقیق ذکر شده باشد. به همین منظور باید قبل از ارسال مدارک تصمیم گیری نهایی توسط متقاضیان باید گرفته شود.
پس از تعیین سمت و سهم هر یک از متقاضیان نوبت به ارسال مدارک هویتی و سایر مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکت ها برای بررسی آن ها می باشد که همان طور که گفته شد نیاز به مدت زمان خاصی برای بررسی آن ها توسط کارشناسان اداره ثبت خواهد بود.
در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا مشکلی در آن ها وجود داشته باشد، پس از بررسی ممکن است که برای رفع مشکلات موجود بازگشت داده شوند (برای همین است که در صورت عدم آشنایی با نحوه تنظیم مدارک بهتر است که حتما با کارشناسان حقوقی مشورت کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید).
در نهایت پس از رفع نواقص موجود در مدارک و تایید آن ها نوبت به انتشار آگهی در روزنامه رسمی کشور خواهد رسید. در این آگهی نام اعضای اصلی شرکت به همراه موضوع فعالیت شرکت و اطلاعات دیگر منتشر می شود.
در ادامه شما می توانید مدارک ثبت شرکت را برای اخذ مجوز فعالیت به نهادهای مسئول ارائه دهید تا امکان فعالیت در حوزه تولیدی مورد علاقه که در روزنامه رسمی کشور به آن تصریح شده است برای شما فراهم شود.

هزینه ثبت شرکت تولیدی

با توجه به مراحلی که در بالا ذکر شد هزینه های متفاوتی برای ثبت شرکت تولیدی لازم خواهد بود. برای مثال ممکن است شما برای انتخاب نام مناسب برای شرکت نیاز به مشاوره داشته باشید که مستلزم هزینه اندکی می باشد.
هزینه های لازم برای تشکیل پرونده نیز به طور جداگانه مبلغ خاصی را به خود اختصاص خواهند داد. در کنار این موارد هزینه حق الثبت و … نیز باید توسط متقاضیان ثبت شرکت پرداخت شود.
در نهایت درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و طی سایر مراحل مورد نیاز برای اخذ مجوز فعالیت در حوزه تولیدی هر یک با توجه به نوع فعالیت شما هزینه های مشخصی را در بر خواهند داشت.

منبع صداقت ثبت کپی با ذکر منبع بلامانع می‌باشد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *