ثبت تغییرات شرکت در شیراز
بلاگ

ثبت تغییرات شرکت در شیراز

بسیاری از مواقع این نکته ایجاد می شود که افراد پس از ثبت شرکت خود خواهان ایجاد تغییراتی در شرکت هستند که این تغییرات با توجه به نوع شرکت ثبت شده و میزان تغییر مورد نظر لحاظ می گردد در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه ثبت تغییرات شرکت در شیراز توسط موسسه ثبتی صداقت آشنا شوید:

ثبت تغییرات شرکت در شیراز:

قبل از اینکه تغییرات شرکت ثبت شود بایستی طی صورتجلسه ای تنظیم گردد نکات ذیل در تنظیم صورتجلسه درباره ثبت تغییرات شرکت بایستی رعایت گردد:

 1.  تمامی مواردی که مربوط به صلاحیت مجمع عمومی فوقالعاده است بایستی با تما جزئیات در صورتجلسه بیان گردد.
 2. نوع صورت جلسه بایستی در ابتدای برگه صورتجلسه آورده شود که بسته به صورت جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده، مجمع عمومی عادی سالیانه و یا مجمع عمومی فوق العاده یا صورت جلسه هیئت مدیره متفاوت است.
 3. در صورت جلسه باید میزان سرمایه اولیه بیان شود.
 4.  شناسه ملی و شناسه ثبت شرکت که از مشخصات شرکت هستند باید در ادامه نوع صورتجلسه اورده شود.
 5. اگر مجمع از طریق دعوت از روزناکه ایجاد گشته باشد باید مشخصات درج شده در روزنامه هم در صورتجلسه آورده شود.
 6.  در ابتدای صورت جلسه تاریخ و ساعت جلسه باید زده شود.
 7. تعداد اعضا و نقش آنها و میزان سرمایه افراد باید در صورت جلسه لحاظ گردد.
  اگر در تنظیم صورت جلسه تغییرات تان با مشکلی مواجه شدید با کارشناسان مجرب ثبت صداقت تماس حاصل نمایید.

مدارکی که در ثبت تغییرات شیراز باید ارائه گردد :

 • شرکت نامه یا اظهار نامه یا تقاضا نامه
 •  آگهی تاسیس شرکت
 • آخرین تغییرات شرکت

همانطور که در بالا گفته شد ثبت تغییرات شرکت در شیراز به سه حالت مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده، هیئت مدیره تنظیم می شود.در ادامه با وظایف هرکدام از این مجامع در زمینه ثبت تغییرات شرکت آشنا می شویم.

وظایف مجمع عمومی عادی:

رسیدگی به کلیه امور شرکت و تعیین مسیر راه شرکت به جز مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است توسط این مجمع صورت می گیرد.
رسیدگی به ترازنامه سالانه شرکت و سود وزیان مالی سال قبل و صورت دارایی شرکت نیز از وظایف این مجمع است. این رسیدگی پس از گزارش مدیران یا بازرس و بازرسان خواهد بود.
انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان و تصویب ترازنامه و دستور تقسیم سود بین صاحبان سهام، تعیین روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی ها و اطلاعیه های شرکت تا مجمع عمومی عادی سال بعد در آن انتشار خواهد یافت نیز همگی از وظایف این مجمع است.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

تغییر در مواد اساسنامه (نظیر تغییر در نام شرکت؛ تغییر در موضوع شرکت ؛ تغییر محل شرکت)، افزایش یا کاهش سرمایه ، تغییر در عده مدیران و مدت خدمت آن ها و تعیین بازسان ، اجازه صدور اوراق قرضه ، انحلال شرکت سهام ممتاز نیز از وظایف مجمع عمومی فوق العاده است.

انواع ثبت تغییرات شرکت در شیراز:

1-تغییر آدرس دفتر مرکزی در شیراز:

هنگامی که افراد شرکت تصمیم بر جابه جایی دفتر خود داشته باشند بایستی این تغییر را از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت موسسات غیرتجاری و اداره ثبت شرکت ها اعلام نمایند.

2-تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی :

بعد از یه ثبت رسیدن شرکت توسط متقاضیان افراد این امکان را دارند تا موضوع فعالیتی خود را تغییر بدهند در این صورت باید برای صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی اقدام بکنند.

3-الحاق به موضوع فعالیت شرکت در شیراز:

اگر در بدو ثبت شرکت موفق نشدید موضوعی را ثبت کنید بعد ازاینکه مراحل ثبت شرکت به پایان رسید می توانید موضوع مورد نظرتان را به موضوع شرکت خود الحاق و یا اضافه کنید.

4-تغییر نام شرکت در شیراز:

در صورتی که شرکت به افراد جدیدی واگذار گردد این امکان وجود دارد که مالکین جدید مایل باشند نام جدیدی با سلیقه خود برای شرکت انتخاب نمایند در این صورت باید از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر نام اقدم کنند.

5-افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در شیراز:

اگر شرکت به افزایش سرمایه نیاز دارد و سهامداران هم صلاح می دانند سرمایه اولیه شرکت افزایش یابد می توانند به جهت آن اقدام کنند که این امر برحسب شخصیت حقوقی متفاوت است.

6- کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در شیراز:

چنانچه شرکتها در حین فعالیت خود متوجه این موضوع شوند که بیش از حد سرمایه ثبت شده دارند و یا شرکت دچار ضرر و زیان شود و یا با در صورت خروج و اخراج یکی تز شرکا سرمایه کم شود شرکتها میتوانند با توجه به قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

7-ورود و خروج شریک یا سهامدار درشیراز:

در صورتی که برخی از سهامداران یا شرکا قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال می توانند سهامداری را نیز جایگزین نمایند.

8-نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در شیراز:

هنگام خروج شرکا از شرکت ، به منظور جلوگیری از کاهش سرمایه این شرکا می توانندسهم یا سهام خود را به سهامداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت انتقال دهند . این امر با توجه به نوع شکل ثبتی متفاوت می باشد.

9-انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در شیراز:

گزینش اولیه اعضای هیات مدیره ، تغییر سمت آنها و یا گزینش افراد جدید به جای آنها با تصویب مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد.

10-انتخاب بازرسین (سهامی خاص) درشیراز:

در شرکتهای سهامی خاص بازرسین برای مدت یک سال انتخاب می شوند بعد از اتمام این دوره می توانند در سمت خود تمدید شوند.

11-اصلاح ماده اساسنامه شرکت در شیراز:

در صورت تغییر هریک از مواد اساسنامه می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد. کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان می باشند.

12-انحلال شرکت در شیراز:

با به وجود آمدن شرایط خاص مانند ورشکستگی یا فوت اعضا و … برای شخصیت های حقوقی و یا با تصویب اکثریت مجمع عمومی فوق العاده انحلال شرکت صورت می پذیرد و طی صورتجلسه ای به مرجع ثبت شرکتها اعلام می گردد.

مراحل ثبت تعییر نام شرکت با مسئولیت محدود

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده
 • تنظیم صورتجلسه و امضای کلیه شرکا با قید نمودن میزان سهام خود در شرکت
 • انتخاب و عنوان نمودن نام اعضای هیأت نظار در صورت جلسه در صورتی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد
 • امضای صورتجلسه توسط هیأت نظار
 • مراجعه ی یکی از شرکا یا وکیل شرکت به واحد تعیین نام اداره بعد از یک ماه
 • ثبت آگهی بعد از تعیین نام و اخذ موافقت مسؤل مربوطه

مراحل ثبت تعییر نام شرکت سهامی خاص:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده
 • تنظیم صورتجلسه و امضای هیأت رئیسه
 • انجام تشریفات دعوت مطابق اساسنامه شرکت و قانون تجارت
 • تحویل اصل صورتجلسه و لیست سهامداران حاضر در جلسه که به امضای آنها رسیده به اداره ثبت شرکتها
 • پرداخت حق الثبت جهت تغییر نام و تحویل فیش به اداره ثبت شرکتها
 • تحویل اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به اداره ثبت شرکتها
 • تأیید نام انتخابی توسط مسؤل تعیین نام اداره ثبت شرکتها بعد از تحویل مدارک

ثبت تغییرات شرکت اصل بسیار مهمی است که میباید با دقت و توسط کارشناسان حرفه ای صورت پذیرد چرا که تشکیل صورتجلسه مناسب با تغییر ثبت شرکت بسیار مهم است با ثبت صداقت با خیالی راحت به ثبت تغییرات شرکت خود در شیراز بپردازید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.