نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت
بلاگ

نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت

هنگامی که قصد تصویب اساسنامه شرکت و همچنین ثبت آن را دارید باید آدرس شرکت را به صورت دقیق مشخص کنید. هر گونه ایجاد تغییر در آدرس اصلی شرکت باید به صورت رسمی ارائه شود. ما در این مقاله در چند گام ساده نحوه تغییر آدرس شرکت‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.

چه افرادی صلاحیت تغییر مکان شرکت را دارند؟

بسته به نوع شرکتی که دارید باید اقدام به برگزاری مجمع عمومی یا دعوت از شرکاء برای جلسه تغییر مکان شرکت کنید. در صورتی که این حق به هیئت مدیره واگذار شده باشد برای تغییر محل شرکت کار ساده‌تری خواهید داشت. در صورتی که شرکت شما سهامی خاص یا مسئولیت محدود باشد احتمالا حق تغییر مکان به هیئت مدیره واگذار شده است.
در صورتی که در اساسنامه حق تغییر مکان به هیئت مدیره تفویض نشده باشد هیچ راهی برای تغییر آن نخواهید داشت مکر این که اساسنامه خود را اصلاح و اقدام به ثبت تغییرات کنید. علاوه بر این حتما باید تغییرات انجام شده در روزنامه‌های کثیر الانتشار هم درج شود.

تغییر آدرس شرکت ها به چند شکل صورت می‌گیرد؟

به طور کلی دو نوع تغییر محل داریم. در حالت اول ممکن است که شرکت شما از یک مکان در یک شهر مشخص به مکان دیگری در همان شهر تغییر کند. در حالت دوم تغییر شهر و استان است. در صورتی که تغییر دوم مد نظر شماست شماره ثبت شرکت قطعا تغییر خواهد کرد. شناسه ملی شرکت شما هنگام تغییر از یک شهرستان به شهرستان دیگر تغییر نخواهد کرد.

مراحل تغییر محل شرکت

• بر اساس قانون تجارت و همچنین اساسنامه خود اقدام به برگزاری جلسه با دستور جلسه تغییر محل شرکت کنید. در صورتی که جلسه شما مجمع عمومی، شرکاء و یا هیئت مدیره است باید روند تشریفات اداری اجرا شود.
• در صورتی که تمامی اعضاء حاضر باشند نیازی به ارسال مستندات مربوط به دعوت از شرکای خود نخواهید داشت اما در صورتی که برخی از اعضاء شرکت نکرده باشند باید مستندات مربوط به دعوت به جلسه تغییر آدرس را در اختیار داشته باشید. بنابراین برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل یا سوء استفاده‌ای بهتر است تشریفات اداری را هم رعایت کنید.
• اگر شرکت شما مسئولیت محدود است بعد از انجام تشکیل جلسه همه شرکاء باید به طور دقیق میزان سهم خود را مشخص و اقدام به امضای آن کنند. در صورتی که تعداد شرکاء زیاد باشد باید اقدام به انتخاب یک هیئت ناظر کنید و این افراد اقدام به امضای صورتجلسه خواهند کرد.
• بعد از برگزاری جلسه و تنظیم صورتجلسات حداکثر سی روز مهلت خواهید داشت که برای ثبت آن در اداره ثبت اقدام کنید. دقت کنید که در صورتجلسه حتما به یکی از افراد حاضر و یا به وکیل شرکت وکالت انجام امور مربوط به تغییر آدرس شرکت را بدهید. در صورتی که هیئت مدیره این تغییر را اعمال کرده باشد باید صورتجلسه بعد از حداکثر سه روز به اداره ثبت ارسال شود.
• شرکاء، سهامداران، هسئت مدیره یا هیئت ناظر که حق امضای صورتجلسه را دارند حتما باید تمام صفحات آن را امضاء نمایند. همچنین صورتجلسه باید در سه نسخه اصلی تهیه شود.
• سپس به آدرس سامانه ثبت شرکت‌ها یا همان سایت ادار ثبت شرکت مراجعه کنید
• مدارک مورد نیاز جهت تغییر آدرس را بارگذاری کنید و پس بررسی اطلاعاتی که وارد کرده‌اید مدارک را به صورت اینترنتی ارسال کنید.
• پس از آن نیاز به ارسال مستندات به صورت پستی هستید.
• پس از آن به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه و هزینه تغییر آدرس شرکت را پرداخت خواهید کرد
• در صورتی که هیچ مشکلی وجود نداشته باشد با پرداخت هزینه انتشار آگهی اقدام به صدور آگهی تغییر محل شرکت خواهید کرد.
کارشناسان و مشاوران ما در آرمانی ثبت آماده ارائه خدمات مختلف در ایجاد تغییرات شرکت‌ها هستند. می توانید به صورت آنلاین و تلفنی با مشاوران در ارتباط باشید.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.