ثبت شرکت در شیراز
بلاگ

ثبت شرکت در شیراز

شیراز یکی از مهم‌ترین شهر‌های ایران برای انجام فعالیت‌های تجاری و غیرتجاری است به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران اقدام به ثبت شرکت در شیراز می‌کنند. جاذبه های گردشگری، دسترسی آسان به مواد خام و منابع مختلف، صنعت ساختمان سازی، ساخت تجهیزات، کشاورزی و حتی خدمات به شکل قابل توجهی در شهر شیراز رونق پیدا کرده است به طوری که در شهر‌های جنوبی ایران بیشترین تعداد شرکت‌ها در استان فارس به ثبت می‌رسند.

ما نحوه ثبت انواع شرکت‌ها در شیراز را به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد. در صورتی که نیاز به ثبت شرکت تجاری، غیر تجاری و شرکت‌های خدماتی دارید و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای کم یک شرکت حرفه‌ای و متناسب با فعالیت‌های شغلی‌تان ثبت کنید می‌توانید با کارشناسان ما در صداقت ثبت در تماس باشید. ثبت شرکت در تمامی شهرستان‌های استان فارس مانند مرودشت، آباده، جهرم، فسا، اقلید و سایر شهرستان‌های این استان با تعرفه ثبت شرکت ثابت انجام می‌شود.

شما می‌توانید برای کسب و کار خود هرنوع شرکتی ثبت کنید که در ادامه ما به انواع آن اشاره کرده‌ایم. دقت کنید که معمولا همه شرکت‌ها توسط فعالین اقتصادی و یا تولید کنندگان برای ثبت انتخاب نمی‌شوند به همین دلیل ما در ثبت شرکت در شیراز با توجه به پتانسیل‌های این شهر و نیازی که به ثبت شرکت وجود دارد نحوه تنظیم و ارسال مدارک را به شما آموزش خواهیم داد.

انواع شرکت:

 1. شرکت سهامی
 2. شرکت نسبی
 3. شرکت مختلط سهامی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت با مسئولیت محدود
 7. شرکت تعاونی

در آرمانی سایت می‌توانید راهنمای ثبت تمامی شرکت‌هایی که نام بردیم را مطالعه کنید. در مقاله ثبت شرکت در شیراز ما تنها به موراد پر کاربرد ثبتی خواهیم پرداخت تا شما به راحتی بتوانید یک شرکت در زمینه صنعت ساختمان و پیمانکاری، خدماتی، تجاری، غیر تجاری، دانش بنیان و غیره به ثبت برسانید.

ثبت شرکت خدماتی در شیراز

شرکت های خدماتی یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی هستند که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این شرکت‌ها قابلیت انجام خدمات مختلف از مشاوره گرفته تا حمل و نقل، فضای سبز، نگهداری و غیره را می‌توانند بر عهده داشته باشند. حتی امکان ثبت شرکت خدماتی با سه موضوع هم در شهر شیراز امکان پذیر است.

همانطور که اشاره کردیم انتخاب نوع شرکت باید بر اساس موضوع فعالیت شما باشد بنابراین برای ثبت شرکت خدماتی باید از شرکت‌های سهامی خاص و یا مسئولیت محدود استفاده کنید. در ادامه ما به صورت مجزا نحوه ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص و همچنین شرکت خدماتی با مسئولیت محدود را توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت شرکت خدماتی در شیراز ( سهامی خاص)

 • پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت
 •  شما به هر میزانی که قصد دارید می‌توانید سرمایه شرکت داشته باشید حداقل آن یک میلیون ریال است
 •  حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی در شیراز ( سهامی خاص)

 • دو نسخه از اساسنامه شرکت با امضای همه اعضا
 • دو نسخه از اظهار نامه
 • تعیین نام شرکت در فرم مخصوص اداره ثبت
 • رسید پرداخت سرمایه اولیه حداقل 35 درصد
 • تاییده ای مبنی بر این که اعضای شرکت کارمند دولت نباشند
 • دو نسخه از صورتجلسه مجمع موسس با امضای همه اعضا
 • کپی شناسنامه و کارت ملی بازرسان
 • دو نسخه از صورتجلسه هیئت مدیره همراه با امضاء اعضای منتخب

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود در شیراز

 • دو نسخه از تقاضا نامه شرکت همراه با امضاء
 • دو نسخه از شرکتنامه با امضاء شرکاء
 • دو نسخه از صورتجلسه هیئت موسس
 • کارت ملی و کپی شناسنامه برابر اصل کلیه شرکاء
 • دو جلد اساسنامه همراه با امضاء
 • گواهی سوء پیشینه برای تمامی اعضای شرکت نه فقط شرکاء
 • تاییده غیر دولتی بودن اعضاء

در ادامه ما نحوه ارسال مدارک و همچنین ثبت شرکت به صورت اینترنتی در شیراز را هم ذکر خواهیم کرد. در صورتی که نحوه تنظیم شرکتنامه، اساسنامه، اظهارنامه، تقاضانامه و سایر مدارکی که اشاره کردیم را ندارید می‌توانید به دیگر مقالات ما مراجعه و یا برای انجام این امور با کارشناسان آرمانی ثبت تماس حاصل نمائید.

ثبت شرکت تجاری در شیراز

ثبت شرکت تجاری در شیراز بسیار متداول است. برای ثبت این نوع شرکت بهتر است که یک شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید. با توجه به این که شهر شیراز دارای پتانسیل‌های مناسبی برای تجارت و بازرگانی است ثبت شرکت مسئولیت محدود گزینه بهتری است چرا که می‌توانید فقط با دو شریک هم اقدام به راه اندازی شرکت خود کنید.

توجه کنید که شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت شرکت‌های تجاری است و هنگام ثبت حتما باید عنوان ” با مسئولیت محدود” در نام شرکت شما قید شود.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز:

 1. تنظیم شرکتنامه و امضای آن توسط همه شرکا
 2. پرداخت سرمایه شرکت
 3. ارسال مدارک به اداره ثبت

نحوه تنظیم شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

به فرمی که حاوی اطلاعات جامع و دقیق در مورد شرکت شماست شرکتنامه می‌گویند. در واقع شرکتنامه نوعی شناسنامه شرکت است که شما نوع و نحوه اداره شرکت خود را برای اداره ثبت شرکت‌ها مشخص می‌کنید. تنظیم شرکتنامه بسیار ساده است و می‌توانید با انجام مراحل زیر به راحتی یک فرم استاندارد آماده کنید.

نمونه فرم تنظیم شرکتنامه:

 1. بخش اول نام شرکت ( حتما ذکر کنید با مسئولیت محدود)
 2. موضوع فعالیت‌های خود را ذکر کنید. دقت کنید که باید تجاری باشد.
 3. نشانی شرکت
 4. اسامی شرکاء، اطلاعات آ‌ن‌ها و همچنین محل اقامت
 5. در صورتی که مدت مشخصی دارد آن را ذکر کنید در غیر این صورت نامحدود خواهد بود.
 6. میزان سرمایه نقدی و غیر نقدی را به صورت جدا مشخص کنید.
 7. شرکا را با تفکیک میزان سهام آن در بند هفت مشخص کنید.
 8. در بند هشتم مدیر عامل و هیئت مدیره را مشخص کنید. توجه کنید که در همین بند باید حق امضاء معتبر در شرکت را هم مشخص نمایید.
 9. در این بند موارد انحلال را مشخص کنید. و نهایتا در بند آخر بازرس شرکت مشخص شده و همه اعضاء آن را امضاء می‌کنند.

ثبت شرکت سهامی در شیراز

ثبت شرکت بازرگانی در شیراز

واردات و صادرات و انجام امور بازرگانی با داشتن یک شرکت سهامی امکان پذیر خواهد بود به همین دلیل ما به بازرگانان توصیه می‌کنیم که به ثبت یک شرکت سهامی خاص در شیراز فکر کنند. بر خلاف تصورات ثبت شرکت سهامی خاص چندان دشوار نیست و با انجام مراحلی که در ادامه می‌آید می‌توانید به راحتی اقدام به ثبت شرکت کنید.

همانطور که برای شرکت‌های مسئولیت محدود هم اشاره کردیم هنگام تنظیم صورتجلسات، ارائه مستندات به اداره ثبت و همچنین ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور باید نام سهامی عام یا خاص به طور واضح مشخص شده باشد در غیر این صورت حتما روند ثبت شرکت شما با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

 1. دو نسخه کامل از اساسنامه شرکت که به امضای تمامی اعضا رسیده باشد
 2. دو نسخه کامل از اظهار نامه شرکت. ( برای اطلاع از نحوه چگونگی تنظیم اظهار نامه می‌توانید به سایر مقالات ما با همین نام مراجعه کنید)
 3. رسید بانکی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه نقدی شرکت
 4. دو نسخه کامل از صورتجلسه هیئت موسس
 5. تعیین هیئت مدیره، سهامداران و بازرسان به همراه کپی برابر اصل شناسنامه آن‌ها
 6. کپی برابر کارت ملی تمامی اعضای مذکور یا وکیل شرکت
 7. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 8. ارائه اقرار نامه برای کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل که در آن قید شده باشد هیچگونه محدودیت یا ممنوعیتی بر اساس اصل 141 قانون اساسی و همچنین ماده 126 و 111 قانون تجارت وجود ندارد.
 9. ارائه اقرار نامه بازپرس که هیچگونه ارتباط نسبی و سببی با مدیران شرکت ندارد

همپچنین ارائه وکالت نامه یا قیم نامه ( کپی برابر اصل آن هم مورد قبول است) هم الزامی است. وکالت نامه برای انجام امور شرکت توسط یک فرد خاص و یا یک شرکت ثبتی است.

مراحل ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز تفاوت خاصی با سایر شهر‌های ما ندارد و نیازی به ارائه اطلاعات خاص و یا مراجعه به مرکز خاصی هم نخواهید داشت. البته برای انجام امور خود در نهایت احتمالا باید به اداره مرکزی ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید. دقت کنید که نوع مدارک شما که در ادامه نحوه بارگذاری آن را آموزش می‌دهیم باید بر اساس نوع شرکت و قبلا هم آماده شده باشد. نمی توانید تنها بخشی از مدارک خود را به سامانه ثبت شرکت‌ها ارائه دهید.

 1. ابتدا به سایت اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.
 2. از قسمت ثبت شرکت فرم‌های مذکور را تکمیل و مستندات لازم را بارگذاری کنید.
 3. پس از تکمیل ثبت نام اینترنتی شرکت اقدام به دریافت کد رهگیری برای انجام امور خود کنید.
 4. دقت کنید که قبل از انجام ثبت اینترنتی شرکت خود باید تمامی مدارک شما از جمله اساسنامه، اظهارنامه، مدارک شرکاء و همچنین نام و موضوع فعالیت شرکت مشخص شده باشد. بنابراین ثبت اینترنتی شرکت باید پس از انجام تمامی امور تاسیس انجام شود.
 5. پس از این مرحله باید تمامی مستندات خود را از طریق پست به نشانی اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و برای انجام امور نهایی به این سازمان مراجعه کنید.

هزینه ثبت شرکت در شیراز

هزینه ثبت شرکت در شیراز چندان زیاد نیست. دقت کنید که هزینه تشکیل شرکت مشتمل بر هزینه‌هایی است که شما به عنوان سرمایه اولیه انجام می‌دهید اما هزینه ثبت شرکت در واقع مبلغی است که برای انجام امور ثبتی پرداخت می‌کنید. ثبت هر شرکتی هزینه متفاوتی دارد و از سوی دیگر این که چه میزان از مدارک شما آماده و در دسترس است می‌تواند کمی هزینه‌ها را تغییر دهد.

در صورتی که نیاز به ثبت شرکت فوری در شیراز دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید. کارشناسان صداقت سایت در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای معقول اقدام به ثبت انواع شرکت‌ها در استان فارس می‌نمایند.

منبع صداقت ثبت هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.
این مقاله چطور بود؟
[: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *